Spór o drewno

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 07:39
Konflikt między Lasami Państwowymi a branżą przemysłu drzewnego...
Audio

 

W tym roku nasilił się konflikt między Lasami Państwowymi a branżą przemysłu drzewnego, dotyczący zasad sprzedaży surowca. Przedsiębiorcy uważają, że powinna być ona prowadzona w systemie umów dwustronnych, a nie na aukcjach, na które trafia aż połowa drewna.

Drzewiarze mówią, że nie mogą walczyć o to drewno, bo wykupują go firmy niemieckie i austriackie, które dają wyższe cen. Poza tym, surowca jest za mało, żeby produkować i być konkurencyjni. Jedna z firm udowodniła, że system sprzedaży przez aukcje ogólnodostępne jest ułomny i startowała we wszystkich możliwych przetargach, podbijała ceny maksymalnie i wykupiła całe drewno. To spowodowało, że dyrektor Lasów Państwowych musiał unieważnić aż 95 przetargów w całej Polsce, bo miało to na celu tylko dyskredytować system sprzedaży. Akcja okazała się skuteczna, bo trzeba będzie teraz wyjaśnić na ile system jest bezpieczny.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej: www.polskieradio.pl/abc

Czytaj także

Rzecznik Lasów Państwowych o Dniu Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 09:50
W niedzielę z okazji światowego Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich w Warszawie Lasy Państwowe organizują specjalny piknik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedna firma wykupiła całe polskie drewno?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 00:04
Dyrekcja Lasów Państwowych unieważniła 95 internetowych przetargów na terenie całego kraju - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej mebli na rynku. Ceny ani drgną.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2009 14:42
Meble - to jeden z najlepszych polskich towarow eksportowych. Trwający od dwóch lat kryzys dał się jednak branży znacząco we znaki. Skutek ? Bankructwa i redukcje zatrudnienia. Ale nie obniżki cen mebli.
rozwiń zwiń