Miejskie auto na prąd

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2010 10:24
Amerykański producent takich samochodów - Tesla Motors szuka finansowania na giełdzie.
Audio

Pomimo tego, że samochody napędzane energią elektryczną znane są od dziesięcioleci i uważa się je za przyszłość motoryzacji, wciąż łatwiej jest spotkać na światowych wystawach samochodowych niż na ulicach. Jednak liczba produkowanych samochodów elektrycznych rośnie -  a ostatnio Amerykański producent takich samochodów - Tesla Motors szuka finansowania na giełdzie. Debiut akcji był lepszy niż przewidywano. To daje przedsiębiorstwu pieniądze na dalszy rozwój. O perspektywach auta na prąd z Jerzym Dyszym  z magazynu Auto Technika Motoryzayjna rozmawia Justyna Golonko.

Oby się dało i te auta staniały - bo możemy na tym wszyscy tylko zyskać -  koszt pokonania 100 km samochodem elektrycznym to ok. 3 złotych, podczas gdy w przypadku pojazdu o napędzie spalinowym kwota ta wzrasta do 20-30 złotych. Jedna z japońskich firm motoryzacyjnych wprowadza właśnie na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Największą zaletą ma być cena, porównywalna z cenami konwencjonalnych aut tej samej wielkości.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektryczny Nissan będzie montowany w Anglii

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 14:29
Pierwszy wielkoseryjny samochód osobowy z napędem elektrycznym będzie produkowany w Wielkiej Brytanii. Japoński koncern Nissan zapowiedział rozbudowę swoich zakładów w Sunderland, gdzie umieści montownię modelu Leaf, czyli liść.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 13:30
Amerykańscy naukowcy konstruują pierwszy na świecie samochód dla niewidomych. Prototyp powstanie na bazie zwykłych samochodów osobowych, model trzeba jednak wyposażyć w wiele nowoczesnych urządzeń.
rozwiń zwiń