Strajki nie psują Polakom wakacyjnych planów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2010 15:30

Kłopoty gospodarcze w krajach, które są celem wypoczynku, nie odstraszają naszych turystów od wyjazdu - czytamy w Rzeczpospolitej. Nawet o zainteresowaniu Grecją, przez którą przetoczyła się fala zamieszek, decyduje cenowe porównanie z Turcją, a nie perspektywa zepsucia urlopu przez ekonomiczne i społeczne niepokoje.

Biura podróży uspokajają: nie dzieje się nic, co mogłoby turystom w Europie zaszkodzić. – Ludzie nie przejmują się problemami ekonomicznymi państw, do których wyjeżdżają. Znaczenie ma relacja złotego do euro, która decyduje o faktycznym koszcie wjazdu. A słabnący złoty wraz z rosnącymi cenami ropy tymczasem sprawia, że osoby korzystające z usług biur muszą się liczyć z możliwością podniesienia cen wycieczek.

Dużo większym zagrożeniem dla wakacyjnych planów jest perspektywa ponownego ożywienia wulkanu na Islandii. Kwietniowa chmura pyłu nad Europą miała poważniejsze dla ruchu turystycznego konsekwencje niż problemy ekonomiczne czy społeczne.

Czytaj także

Uwaga na fałszywe banknoty

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 11:29
Turyści są bardziej podatni na otrzymanie fałszywego banknotu, ponieważ w ogóle nie zwracają uwagi na wydawaną im resztę np. podczas zakupów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benzyna w lipcu nawet po 5.40 zł.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010 09:30
rozwiń zwiń