X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez zmiany nie ma rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 10:48
Jeśli chcemy się zmienić, to musimy sami znaleźć w sobie siły i motywację. Do pomocy mamy trenera i metodę zwaną coachingiem.
Audio

Coraz więcej Polaków decyduje się na coaching. To proces doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem trenera przez nabywanie nowych umiejętności i korygowanie nieskutecznych zachowań. - Polega na obserwacji osoby szkolonej w trakcie wykonywanej pracy, samoocenie, informacji zwrotnej i planowaniu nowych strategii postępowania - wyjaśnia Dominika Staniewicz z Business Centre Club. Precyzuje, że to umiejętność komunikacji z ludźmi oraz zadawania pytań w taki sposób, aby osoba pytana doszła do pewnych wniosków. To właśnie ona sama ma nauczyć się analizowania swojego postępowania i znaleźć najlepsze rozwiązanie w trudnych sytuacjach, jakie będzie jej pasowało.

Ekspert podkreśla, że bez umiejętności takiej analizy nie będzie możliwe wprowadzenie zmian w swoim postępowaniu. Coaching służy osobistemu rozwojowi, różni się jednak od psychologii. Jego istotnym elementem jest partnerska relacja i wzajemne zaufanie między osobistym trenerem (z ang. 'coach') a jego uczniem. Zasadniczym zadaniem tej metody jest wsparcie osoby objętej terapią w osiągnięciu przez nią celów uzgodnionych z trenerem.

Sesje trwają od godziny do trzech, w trakcie których odbywają się rozmowy. Później dostaje się materiał do przeczytania i ustala się samodzielnie swój plan rozwoju. Trener pokazuje kierunki i możliwości, ale to wychowanek musi znaleźć w sobie siłę, żeby zrealizować zamierzenia.

Firmy zwracają się o taką pomoc najczęściej wtedy, kiedy mają problemy w zarządzaniu czy w wewnętrznej komunikacji. Pracuje tam np. świetny specjalista, ale nie umie porozumieć się z zespołem przez to, że nie potrafi jasno formułować komunikatów. Powinien się wtedy zmienić od wewnątrz.

Z coachingu korzystają duże i małe firmy, a zwłaszcza ich menadżerowie; na terapię zgłaszają się także indywidualne osoby, które zmieniają swoją ścieżkę kariery. Koszt jednej godziny coachingu waha się od 200 do 600 złotych. Proces leczenia trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Taka forma wspierania rozwoju pracowników jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.

Rozmawiała Justyna Golonko.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trener indywidualny

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2008 10:45
Trener indywidualny
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coaching

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2009 10:45
Coaching
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coaching

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 21:00
Coaching istnieje od kilku tysięcy lat. Od kilku tysięcy lat??? Chwileczkę! Tak! A Sokrates?!
rozwiń zwiń