Prywatyzacja po polsku

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 08:40
Aleksander Grad (minister skarbu): Myślę, że jak nie będzie jakiejś wielkiej katastrofy na świecie, to zrealizujemy przychody z prywatyzacji na planowanym na ten rok poziomie 15 miliardów.
Audio

Pod koniec sierpnia przychody wyniosły 11 miliardów 700 milionów złotych. – Obecnie prowadzimy ponad dwieście przedsięwzięć jednocześnie. Kończymy prywatyzację Polfy Warszawa, prowadzimy prywatyzację Zespołu Elektrowni Wodnych w Nidzicy, prowadzimy dwa duże projekty giełdowe na przyszły rok. Robimy to spokojnie i tak, żeby zabezpieczyć interesy Skarbu Państwa – informował Grad.

Minister podsumował IV Forum Inwestycyjne w Tarnowie, na którym wiele uwagi poświęcono bilansowi 20 lat prywatyzacji w Polsce. – Budujące było dla mnie to, że wszyscy doszli do jednego wniosku, że polski model transformacji i prywatyzacji jest najlepszy w regionie i że te nasze doświadczenia warto zaproponować krajom, które budowały gospodarkę wolnorynkową przez dziesięciolecia, ale kryzys zmusił ich do prywatyzowania tego, czego nie sprywatyzowali do tej pory – tłumaczy Aleksander Grad.

Rozmawiała Sylwia Zadrożna.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak