Warszawska giełda jedną z gorszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:49
W Warszawie ostatnie miesiące przyniosły kilkudziesięcioprocentowe spadki. Chociaż zdarzały się też "perełki", na których można było zarobić.
Audio

Cały świat czeka na wyniki unijnego szczytu w sprawie przyszłości strefy euro. Gdyby informacje z Brukseli były dobre, to może inwestorom giełdowym udałoby się odrobić część strat, jakie zanotowali w tym roku.

W Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych największy spadek zanotował indeks małych spółek SWIG. - Ale nawet w tych trudnych czasach można było znaleźć spółki, które dały zarobić kilkadziesiąt procent - zwraca uwagę Roland Paszkiewicz z Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA.

Teraz daje się zaobserwować zjawisko kupowania akcji dużych i stabilnych spółek. Gość radiowej Jedynki ("Biznes w Jedynce") przyznaje, że to normalne w niepewnych czasach. Zwraca uwagę, że choć polska gospodarka odnotowuje relatywnie dobre wyniki, to warszawska giełda była w tym roku jedną z gorszych w Europie pod względem spadków kursów. Mimo to były przykłady spółek, które zanotowały duże wzrosty, choć były to wyjątki.

Rozmawiał Krzysztof Rzyman.

(ag)

/ Więcej o wszystkim, co w związku z kryzysem warto wiedzieć, znajdziecie w serwisie "Stop kryzysowi!". W naszym konkursie rysunkowym do wygrania iPad.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giełdy mocno w górę

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 09:00
Dwa dni dynamicznych wzrostów i garść nieco lepszych informacji dotyczących europejskiego kryzysu zadłużenia przyniosły bykom nadzieję na zmianę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decydują się losy Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 12:57
Paweł Zalewski (eurodeputowany PO): Tandem francusko-niemiecki nie działa. Europie brakuje przywództwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencje chwalą Polskę, inwestorzy sprzedają akcje

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 08:57
Pierwsze reakcje agencji ratingowych na expose premiera są umiarkowanie pozytywne. Inwestorzy w piątek zaprezentowali odmienne zdanie, ale nie jest wykluczona korekta ich opinii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europie brakuje wizjonerów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 09:24
Piotr Wawrzyk (politolog): Unijni politycy nie mają pomysłu, w którą stronę poprowadzić Unię.
rozwiń zwiń