X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnes: muszę płynąć z muzyką

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 17:00
- Młodzi artyści nie mają świadomości jak ważny jest warsztat i ciało. Często traktują teatr muzyczny z przymrużeniem oka. Ja wiem, że to jest wielka praca, ale daje uwolnienie - mówiła w Jedynce Agnieszka Greinert. Wkrótce ukaże się jej autorski album "Czekam na jutro".
Audio
  • Agnieszka Greinert o pracy scenicznej i projekcie "Czekam na jutro"(Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Greinert w radiowej Jedynce zapowiada swój autorski album Czekam na jutro oraz kolejne muzyczne projekty
Agnieszka Greinert w radiowej Jedynce zapowiada swój autorski album "Czekam na jutro" oraz kolejne muzyczne projektyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Choć Agnieszka Greinert jest absolwentką szkoły muzycznej i laureatką licznych nagród na festiwalach i przeglądach piosenki aktorskiej, to nie od początku swoją przyszłośc wiązała z piosenką.

- Chciałam być aktorką dramatyczną, bardzo poważną, serio. A los mnie prowadził, z jednego teatru do drugiego, bardziej w kierunku strony muzycznej, działo się to samo, a ja się temu poddałam - przyznała w "Muzycznej Jedynce" .

Kolejne recitale powstawały w naturalny sposób, jako efekt pracy aktorskiej czy współpracy ze studentami, którym wykłada piosenkę aktorską. - Byłam laureatką Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, a mój debiut sceniczny to piosenki Jacquesa Brela, musiał więc powstać recital piosenek francuskich. Potem był program piosenek filmowych, tekstów Mariana Hemara, tanga - mówiła w rozmowie z Izą Żukowską.

A wkrótce ukaże się autorski krążek Agnes "Czekam na jutro" , na którym znalazły się kompozycje Agnieszki do tekstów Andrzeja Poniedzielskiego, Michała Zabłockiego, Leszka Moczulskiego.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

- Skrzypce, zakochanie się w harmonii, śpiewanie na głosy, komponowanie muzyki do przedstawień w szkole teatralnej. To wszystko spowodowało, że postanowiłam spróbować swoich sił, uznałam, że warto byśmy z moimi muzykami mieli swój autorski materiał - mówiła.

Na płycie znajdą się także jej własne utwory. A w planach jest już następna płyta...

Jakie wartości przekazuje studentom i co czuje, gdy jest na scenie? Dzięki czemu wydanie płyty "Czekam na jutro" stało się możliwe"? O tym, a także przyjaźni z Maciejem Balcarem Agnieszka Greinert opowiedziała słuchaczom Jedynki.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Cicha i Bart Pałyga grają w tyglu kultur

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 16:33
- Niesamowite jest wielokulturowe bogactwo, które wpływa na człowieka, nawet jeśli on o tym nie wie - powiedziała w radiowej Jedynce Karolina Cicha, która razem z Bartem Pałygą nagrała płytę pt. "Wieloma językami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmartwychwstanie". Płyta, na której Róże Europy pozytywnie się cofają

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:21
- Zazwyczaj cofanie kojarzy się z jakimś dramatem, bo człowiek powinien podążać do przodu - mówił w Jedynce Piotr Klatt, wokalista zespołu Róże Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalii Szroeder - "Tęczowy" na zimę, płyta na maturę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 23:47
- Czułam dreszczyk emocji, gdy "Tęczowy" zaczął się pojawiać. To piosenka zupełnie inna, ludzie kojarzą mnie z balladami i nostalgią, a ten singiel jest szalony, zwariowany - powiedziała w Jedynce wokalistka, która pracuje nad debiutanckim krążkiem.
rozwiń zwiń