Ewa Uryga: widzę, jak ludzie przeżywają słowa pastorałek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:32
Autorka albumu "Mesjasz prawdziwy" przyznała w Jedynce, że bardzo trudno jest zaśpiewać polskie kolędy.
Audio
  • Ewa Uryga: bardzo trudno zaśpiewać polskie kolędy (Muzyczna Jedynka)
Ewa Uryga
Ewa UrygaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ewa Uryga mówiła w "Muzycznej Jedynki" o swojej płycie, na której znalazły się kolędy i pastorałki w aranżacji Dariusza Zbocha, skrzypka Filharmonii Śląskiej. Natomiast teksty pastorałek napisała Anna Warecka. - Są one niesamowite, ciepłe, pełne radości i miłości. Ja za każdym razem, gdy śpiewam, widzę, że ludzie przeżywają te słowa - powiedziała.

Ewa Uryga podkreśliła, że utwory na albumie "Mesjasz prawdziwy” zostały zaaranżowane w wysublimowanym i spokojnym kontekście. - Największym sukcesem jest to, gdy w dniu Wigilii dostaję sms o treści: Jesteś z nami, bo słuchamy twojej pyty - powiedziała.

W rozmowie z Izą Żukowską Ewa Uryga opowiedziała o warunkach, w jakich powstawała płyta. - W studiu był tylko realizator i ja. Przez trzy dni dopieszczałam wszystko, słuchałam i poprawiałam. Starałam się, żeby utwory były zróżnicowane - przyznała.

Według artystki to właśnie różnorodność powoduje, że płyta się nie nudzi. - Niby wszyscy znamy kolędy i potrafimy je zaśpiewać. Jest jednak jeszcze kwestia pomysłu i serca. Wiele zawdzięczam aranżerowi, który był bardzo wymagający i konkretny - podkreśliła.

Posłuchaj całej audycji, aby dowiedzieć się gdzie w najbliższym czasie będzie można usłyszeć Ewę Urygę na żywo.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

to

Czytaj także

Ulubiona kolęda: "Wśród nocnej ciszy"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 19:50
Dla Polaków najważniejszą potrawą podczas wigilijnej kolacji jest karp - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: koncerty zawsze są najcenniejsze

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 14:16
- Wtedy muzyka brzmi jak powinna - powiedział w "Muzycznej Jedynce" wokalista Andrzej Piaseczny, który koncertem w Gdańsku 29 listopada rozpocznie trwającą do końca grudnia trasę koncertową promującą płytę "Zimowe piosenki". Muzykę skomponował do niej Seweryn Krajewski.
rozwiń zwiń