Kuba Badach: nauka i rozwój to sens mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 16:42
- Nigdy nie skupiałem się na karierze, ale na byciu muzykiem, najlepszym jak mogę. Kariera toczy się przy okazji i jest wartością dodaną. Nie zabiegam o nią, najbardziej zależy mi na kontakcie z ludźmi, którzy chcą słuchać muzyki, którą robimy - powiedział muzyk w radiowej Jedynce.
Audio
  • Kuba Badach o świętach Bożego Narodzenia i swoich projektach muzycznych (Muzyczna Jedynka)
Kuba Badach współpracuje z wieloma muzykami, których zaprasza do własnych projektów, bądź występuje gościnnie. Wystąpił m.in. z Orkiestrą Adama Sztaby i orkiestrą symfoniczną lAutunno podczas koncertu Adam Sztaba i Goście
Kuba Badach współpracuje z wieloma muzykami, których zaprasza do własnych projektów, bądź występuje gościnnie. Wystąpił m.in. z Orkiestrą Adama Sztaby i orkiestrą symfoniczną l’Autunno podczas koncertu "Adam Sztaba i Goście"Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Muzyk, aranżer, producent, zajęty w dwóch swoich projektach muzycznych - The Globetrotters i Poluzjanci - bardzo dużo koncertuje. - Stworzyła się tak niezwykła i wygodna dla nas atmosfera, że od kilku lat mamy bardzo duże zapotrzebowanie koncertowe ze strony publiczności - mówił Kuba Badach w radiowej Jedynce.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Poluzjanci koncertują w wersji akustycznej i elektrycznej, a jest jeszcze specjalny projekt Badacha - Tribute to Andrzej Zaucha. - Występuję z nim od 2009 roku i mamy coraz więcej koncertów - dodał muzyk. Album "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", w którym Kuba składa hołd nieżyjącemu już Artyście, osiągnęła status złotej.

Kuba Badach bierze także udział w projektach innych artystów i tworzy na specjalne okoliczności, na przykład Boże Narodzenie. W ramach akcji "Święta, święta" skomponował m.in. piosenkę "Tak jak śnieg", a w kwartecie z Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Andrzejem Lampertem wykonał cover George'a Michaela w polskiej wersji językowej - "Kolęda dwóch serc".

- Uwielbiam Święta i to, nie będę oryginalny, w zupełnie standardowej opcji: rodzina, karp. Chodzi o atmosferę - podkreślił Kuba Badach i życzył słuchaczom Jedynki wesołych Świąt!

Kuba
Kuba Badach był gościem Pawła Sztompke. Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Czy usłyszymy Kubę Badacha w repertuarze klasycznym? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

''

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: teledysk do "Italiano" ma zaskakiwać

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 17:12
- Piosenka jest trochę tęskna i melancholijna. Wspominam w niej jakiegoś mężczyznę. Obraz natomiast jest w zupełnej kontrze do tego. Bardzo mi się to podoba. Nie lubię rzeczy oczywistych - mówiła w Jedynce Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Uryga: widzę, jak ludzie przeżywają słowa pastorałek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:32
Autorka albumu "Mesjasz prawdziwy" przyznała w Jedynce, że bardzo trudno jest zaśpiewać polskie kolędy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kindla: piosenkę do "Rodzinka.pl" pisałem z synem na głowie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:42
- Mam coś takiego, że myślę nad jakąś piosenką, po czym siądę na 2-3 minuty i napiszę utwór. Tak powstała piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Akurat mój syn skakał mi po głowie w sypialni, więc jest to wręcz piosenka biograficzna - mówił w Jedynce Marcin Kindla.
rozwiń zwiń