Natalia Sikora: poczuwam się do zadania, by rozrywać i prowokować

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 16:09
- Super, że temu co robię nie towarzyszy obojętność, a emocje. Poczuwam się do zadania, by prowokować do analiz i przemyśleń - mówiła Natalia Sikora w radiowej Jedynce.
Audio
  • Natalia Sikora o sukcesach ostatniego roku i artystycznych planach (Muzyczna Jedynka)
Natalia Sikora
Natalia Sikora Foto: PAP/TVP/Jan Bogacz

Zwyciężczyni drugiej edycji muzycznego talent show "The Voice of Poland" zaskoczyła widzów i słuchaczy nie tylko głosem, ale i umiejętnościami interpretatorskimi. Dla aktorki z wykształcenia, wokalistki muzyczno-teatralnego składu Mięśnie, występ przed publicznością to nie tylko wyzwanie wokalne, ale i emocjonalne przeżycie.

I to właśnie emocje sięgnęły zenitu, gdy Natalia Sikora wystąpiła w konkursie SuperDebiutów jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu .

- To był rodzaj apogeum, wstrząsający moment. Niewiele pamiętam. Rodzaj bezsenności jaki towarzy pasji, którą się zajmuję jest bardzo charakterystyczny - powiedziała w " Muzycznej Jedynce" .

Opole 2013 - Natalia Sikora z nagrodą radiowej Jedynki >>>

Aktorka zdaje sobie sprawę, że jej twórczość spotyka się ze sprzecznymi opiniami, od uwielbienia po totalną krytykę. Zdecydowanie jednak woli to, niż obojętność i nie żałuje swoich wyborów. - Jestem zadowolona z tamtego roku, to były poważne rundy. Życzę wszystkim samych mądrych, właściwych i celnych strzałów w tym roku - mówiła w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Rok 2013 okiem dziennikarzy "Muzycznej Jedynki" >>>

Matka Joplin, ojciec Hendrix

Kolejne projekty, nad którymi pracuje Natalia Sikora także zapewnią słuchaczom mocne przeżycia. Jak powiedział dziennikarz muzyczny Jedynki u niej "wszystko musi być albo czarne, albo białe, środka nie ma". - Pokłosiem programu i tego wszystkiego, co działo się w zeszłym roku, będzie materiał, który nazywamy "Bezludna Wyspa Bluesa" z dedykacją dla Jimiego Hendrixa - zapowiedziała artystka.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

 

Co Natalia Sikora sądzi o konkursie Eurowizji i współczesnym przemyśle muzycznym? Komu zawdzięcza rozwój muzycznej pasji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Natalia Sikora opowiadała także o współpracy z Jackiem Belerem i Piotrem Proniukiem.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Opole 2013. Czy Natalia Sikora postawiła na właściwe "Konie"?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 20:00
W piątkowym koncercie "SuperDebiuty" na Festiwalu w Opolu młodzi wykonawcy zmierzą się z repertuarem Maryli Rodowicz. Natalia Sikora wybrała utwór "Konie" Włodzimierza Wysockiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2013: Natalia Sikora i Golec uOrkiestra z nagrodami radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 22:10
W koncercie "SuperPremier" jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu radiowa Jedynka wyróżniła Golec uOrkiestrę! Nagrodę Jedynki w konkursie "SuperDebiutów" otrzymała Natalia Sikora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowa gala "Opole! Kocham Cię!"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 10:52
"Opole! Kocham Cię!" - pod takim hasłem była zorganizowana Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu. Na scenie wystąpiła plejada polskich gwiazd, a całość poprowadzili dziennikarze radiowej Jedynki Maria Szabłowska i Paweł Sztompke wraz z Joanną Moro i Piotrem Polkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń