Trzy dziewczyny i Piotr Rubik - przepis na Bardotka Trio

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:06
- Najczęściej piosenki tworzy dla nas Piotrek Rubik, w rozpisaniu ich pomaga nam Grzegorz Karaś. My zawsze jesteśmy odpowiedzialnie za tekst i linię melodyczną - mówiła w Jedynce Marta Podobas z zespołu Bardotka Trio.
Audio
  • Zespół Bardotka Trio o debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Zespół Bardotka Trio
Zespół Bardotka TrioFoto: Tomasz Jaremczak/PR

W pierwszej połowie 2014 roku ma ukazać się ich debiutancka płyta. Próbkę tego co przygotował zespół zwiastuje utwór "Trabant biały", który był Piosenką dnia Jedynki . - Zawsze myślałyśmy o tym, żeby śpiewać po polsku. Może kiedyś, przy drugiej czy trzeciej płycie to się zmieni, ale na razie śpiewamy głównie w naszym języku. Nasze autorskie numery bardziej idą w stronę bigbitu z lat 60. i 70. niż swingu czy takiego klasycznego jazzu – tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Marta Zubilewicz .

Historia Bardotka Trio zaczęła się wiele lat temu od spotkania w chórze gospel. - Zawsze śpiewałyśmy w harmonii i dzięki Marcie Podobas w pewnym momencie stwierdziłyśmy, że chcemy założyć swój własny zespół – wspominała Agnieszka Choromańska .

Swą nazwę Bardotka Trio zawdzięczają... wnikliwemu przestudiowaniu słownika języka francuskiego. - Miałyśmy spory problem, żeby znaleźć nazwę, która zapali lampkę z napisem "szczęście" u nas wszystkich. Po długich godzinach spędzonych z naszą menedżer stwierdziliśmy, że otworzymy słownik języka francuskiego i słów zapożyczonych z tego języka, no i padło na "Bardotkę" - zdradziła Marta Podobas .

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Na swojej debiutanckiej płycie Bardotka Trio prezentują koktajl doskonale znanych klasyków, swoje autorskie utwory ("Vendetta", "Brodacze" czy "Bogumił") oraz kilka ciekawych miksów. Wśród zamieszczonych na krążku utworów znajdzie się także międzynarodowa produkcja "Nie google-uj mnie (Mówić chłopcom nie)" będąca wynikiem współpracy wokalistek z ikoną muzyki swing Marcellą Puppini oraz francuskimi DJ-ami i producentami, Bartem & Bakerem.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg/kul

Czytaj także

Natalia Sikora: poczuwam się do zadania, by rozrywać i prowokować

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 16:09
- Super, że temu co robię nie towarzyszy obojętność, a emocje. Poczuwam się do zadania, by prowokować do analiz i przemyśleń - mówiła Natalia Sikora w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Barabas: moje piosenki są blisko człowieka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 16:20
- Są po prostu moimi obserwacjami o ludziach - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka i autorka tekstów Dominika Barabas, której wydała ostatnio swoją drugą płytę pt. "Zbiór porannych bzdur".
rozwiń zwiń