Grammy dla Włodzimierza Pawlika? Najważniejsza jest nominacja

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 15:45
Tak jak w przypadku Oskarów mówi się, że przy nagrodach Grammy najważniejsza jest nominacja, a później "się zobaczy", bo "wszystko w rękach pana Boga" - zażartował w radiowej Jedynce pianista jazzowy i kompozytor Włodzimierz Pawlik. Jego płyta "Night In Calisia" została nominowana do nagrody Grammy.
Audio
  • Włodzimierz Pawlik o swoich szansach na nagrodę Grammy (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Włodzimierz Pawlik
Włodzimierz PawlikFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Płyta "Night In Calisia" została nagrana we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej oraz jazzowym trębaczem Randy Breckerem. - To nasz trzeci album. Poprzedni był w podobnej konwencji. Ten jest najnowszym naszym dzieckiem i jak widać udanym - powiedział Pawlik.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Jazzman przyznał, że obecność Breckera na płycie miała wpływ na nominację. - Jest uznanym artystą w Stanach Zjednoczonych. Ma w swoim dorobku aż pięć nagród Grammy - wyjaśnił Pawlik.

Natomiast sama płyta nie powstałaby, gdyby nie propozycja i zamówienie dyrektora Filharmonii w Kaliszu Adama Klocka. - Zaproponował mi napisanie utworu okolicznościowego związanego z obchodami 1850-lecie powstania Kalisza - wyjaśnił kompozytor w rozmowie z Pawłem Sztompke.

W jazzowym klimacie na moje.polskieradio.pl

Ceremonia wręczenia "muzycznych Oscarów" odbędzie się 26 stycznia w Los Angeles. Pawlik będzie na niej obecny. - Party potrwa do rana - śmiał się "Muzycznej Jedynce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/ag

Czytaj także

Monika Borzym: nie mam czasu na kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 19:55
- Pozwala mi to zachować otwartą głowę i spędzać czas na tym, co jest naprawdę ważne. To jest moje miejsce, moja głowa i spokój - powiedziała w radiowej Jedynce Monika Borzym. Ta jazzowa wokalistka wydała właśnie swoją drugą płytę pt. "My place".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: wróciłam do korzeni i muzycznych fascynacji

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 07:00
- Nina Simone i Abbey Lincoln pojawiły się na mojej drodze bardzo wcześnie. Poczułam, że jestem gotowa wybrać z ich piosenek kilka perełek, które mogę nagrać po swojemu - powiedziała w radiowej Jedynce Aga Zaryan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki, z których żyje Alicja Majewska

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 16:00
- Cieszę się bardzo, że ta płyta powstała. Obok dobrze znanych przebojów są na niej również mniej znane utwory - mówiła w Jedynce Alicja Majewska o swojej nowej płycie "Piosenki, z których się żyje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Czesławie Niemenie. Kochajmy go i szanujmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 10:00
Z takim apelem wystąpił dziennikarz muzyczny i autor książki "Czesław Niemen. Czy go jeszcze pamiętasz?” Dariusz Michalski. 17 stycznia minie 10 lat od śmierci jednego z największym polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dziewczyny i Piotr Rubik - przepis na Bardotka Trio

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:06
- Najczęściej piosenki tworzy dla nas Piotrek Rubik, w rozpisaniu ich pomaga nam Grzegorz Karaś. My zawsze jesteśmy odpowiedzialnie za tekst i linię melodyczną - mówiła w Jedynce Marta Podobas z zespołu Bardotka Trio.
rozwiń zwiń