X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Kunicka: świat nie jest taki zły

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 07:38
Do piosenki "Niech no tylko zakwitną jabłonie" Halina Kunicka ma szczególny sentyment. Bo to piosenka niosąca w sobie ładunek optymizmu i pewną filozofię, zgodnie z którą, mimo przeciwności losu, powinniśmy cieszyć się życiem.
Audio
  • Halina Kunicka o piosence "Niech no tylko zakwitną jabłonie" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o walcu z filmu "Noce i Dnie" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o płycie "12 godzin z życia kobiety" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o płycie "Co sie stało" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o przeboju z tekstem Lucjana Kydryńskiego (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o piosenkach Andrzej Kurylewicza (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o swoich recitalach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka ocenia dawne i współczesne piosenki (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka o piosence "Panienki z bardzo dobrych domów" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Halina Kunicka z piosenką "Nikomu nie żal pięknych kobiet" (Bez tajemnic/Jedynka)
Halina Kunicka
Halina KunickaFoto: PAP/Lech Muszyński

"Niech no tylko zakwitną jabłonie" była wiodącą piosenką w recitalu piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej, który wystawiono w stołecznym Teatrze Ateneum. Utwór bardzo spodobał się Halinie Kunickiej i jej mężowi Lucjanowi Kydryńskiemu. Poprosili o możliwość zaśpiewania piosenki i nagrania jej na płytę. - Ta piosenka jest we mnie. I nie tylko piosenka. Cała filozofia, że świat nie jest taki zły - mówi artystka. Wyjaśnia, że choć otacza nas rzeczywistość, która nie zawsze jest łatwa i radosna, nie zawsze jest pogodna i szczęśliwa dla nas, to jednak świat nie jest taki zły. Takie jest przesłanie tej piosenki.

Bez tajemnic - Andrzej Piaseczny, Beata Kozidrak, Jacek Cygan, Drupi o sobie >>>

Halina Kunicka bardzo sobie ceni walc z filmu "Noce i Dnie". To dzięki niej ta piosenka zaistniała. - Zachwyciłam się filmem, ale zachwyciłam się również muzyką - wspomina. Temat przewodni bardzo się jej spodobał, ale mógł nadawać się jedynie na refren, bo to była zaledwie jedna fraza. Jednak pragnienie zaśpiewania walca było tak silne, że przełamała wrodzoną nieśmiałość, skontaktowała się z kompozytorem Waldemarem Kozaneckim i poprosiła, żeby dopisał jeszcze tzw. canto. Z kolei Agnieszkę Osiecką, którą wtedy już znała dobrze, poprosiła o napisanie słów. I tak powstała piosenka. - Lubię ją, ona niesie dla minie przez te wszystkie lata jakieś miłe i czułe wspomnienia - mówi piosenkarka.

W swym dorobku Halina Kunicka ma płytę "12 godzin z życia kobiety". Teksty do wszystkich piosenek napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy Derfel. W czasie kiedy płyta powstawała, artystka nie chciała już śpiewać piosenek typu - jak to ujęła - od Sasa do Lasa. Ona i Lucjan Kydryński byli zaprzyjaźnieni z Młynarskim i Derflem. Podczas wspólnych spotkań ktoś rzucił pomysł nagrania płyty z jednorodnymi utworami. - Wojtek potrafił napisać i przekazać nam tak niewiarygodnie wielką wiedzę o kobiecie - mówi artystka. Do dziś się dziwi, skąd u Młynarskiego ta znajomość kobiecej psychiki.

Dlaczego Halina Kunicka lubi też płytę "Co się stało" z tekstami Ernesta Brylla? Do którego przeboju tekst napisał Lucjan Kydryński? Za co ceni piosenki, które napisał dla niej Andrzej Kurylewicz i dlaczego uważa, że kiedyś piosenki były lepsze?

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Z Haliną Kunicką rozmawiała Maria Szabłowska. Cykl radiowej Jedynki "Bez tajemnic" każdą  sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Halina Kunicka MUZYKA piosenka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Skaldowie przekonali Halinę Kunicką do jazzu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 15:00
- Marcin Kydryński zdradził, że to jego ulubiony utwór z repertuaru mamy – wspomina kompozytor Andrzej Zieliński. - Nic dziwnego: w końcu "Wiatr kołysze gałązkami" to jazzowy walczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy piosenkarze mają problem. Powinni nad sobą popracować

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 20:56
Piosenka to nie tylko melodia. To również tekst, który jest nie mniej ważny. Dlatego istotne jest, żeby słuchacz zrozumiał słowa piosenki i ich przekaz. A często nie wiadomo, o czym piosenka jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka: życzę babciom i dziadkom, by wnuki zadawały nam więcej pytań

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 13:43
- Sama też zadawałam ich za mało. Dziś, gdy już nie mogę tych pytań zadać swoim bliskim, to bardzo żałuję. Więc apeluję - dzieci pytajcie nas o wszystko - mówiła piosenkarka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka: być gwiazdą? Nigdy w życiu!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 17:50
- Pojęcie "gwiazda" pasuje mi tylko do dziedziny astronomii. Nigdy o sobie nie myślałam w ten sposób i tak niech zostanie. Jestem osobą, która śpiewa. Kimś, kto robi to, co kocha - powiedziała piosenkarka w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tej piosenki Halina Kunicka nie lubi, choć była wielkim przebojem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 16:30
"Orkiestry dęte" to do dziś jeden z największych przebojów artystki. - Zaśpiewałam w życiu setki piosenek, a wśród nich wiele dobrych, pięknych. Natomiast kiedy ktoś mówi Halina Kunicka, to od razu kojarzy się z tą od "Orkiestr dętych" - żali się piosenkarka w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń