X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Niemen felietonista. "Najwięcej kontrowersji było w branży"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:55
- W 2003 roku do mediów przeniknęły informacje o jego kłopotach zdrowotnych, wtedy już bardzo poważnych. W nawiązaniu do tego w jednym z ostatnich swoich felietonów Czesław Niemen napisał: "Jam nie Potakiewicz i w świecie ułudy już od dawna mnie nie ma" - mówił w radiowej Jedynce Wiesław Królikowski ("Teraz Rock").
Audio
  • Wiesław Królikowski o felietonach Czesława Niemena (Muzyczna Jedynka)
Wiesław Królikowski
Wiesław KrólikowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Czesław Niemen był felietonistą miesięcznika "Tylko Rock" począwszy od drugiego numeru, który ukazał się w październiku 1991 roku. - W pierwszym numerze ukazał się mój krótki wywiad z Czesławem. To miała być taka rubryka, gdzie co miesiąc miał opowiadać o różnych istotnych dla niego sprawach. W czasie spotkania udało mi się go jednak przekonać, aby został naszym współpracownikiem - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Wiesław Królikowski, współtwórca pisma "Tylko Rock".

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Kiedy w 2003 roku gazeta przekształciła się w "Teraz Rock" Czesław Niemen nadal był z nią związany. - Jestem dumny, że udało mi się przyczynić do tego, że mogliśmy poznać Czesława Niemena również od strony pisarskiej. Wiadomo, że był autorem wspaniałych tekstów, ale nigdy nie pisywał regularnie na łamach prasy, aż do momentu współpracy z naszym miesięcznikiem. Teksty ostatniej płyty Czesława "Spod chmury kapelusza" pierwotnie, jako wiersze, ukazały się właśnie na łamach naszego miesięcznika - podkreślał zastępca redaktora naczelnego pisma "Teraz Rock".

Ostatni tekst Czesława Niemena w tym miesięczniku ukazał się w styczniu 2004 roku, czyli w miesiącu jego śmierci. - Czesław miał zwyczaj przysyłać po kilka tekstów, na zapas. Był bardzo przywiązany do swoich publikacji. Jeżeli chodzi o ich charakter, były to zapiski, fragmenty dziennika, felietony, ale też wiersze - wyliczał Wiesław Królikowski.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

pg

Zobacz więcej na temat: Czesław Niemen MUZYKA
Komentarze1
aby dodać komentarz
Marek Zawadka2014-02-06 12:27 Zgłoś
Trochę szkoda, że prowadzący nie wypytał dokładniej dziennikarza, który namówił Niemena na stałą współpracę z czasopismem muzycznym, o rockowe preferencje polskiego Artysty XX wieku. Redaktor Zbigniew Zegler trochę namieszał myląc kontrowersje z 1993r. wokół tekstu utworu "Wiara" w nagranego na cele charytatywne przez zespół IRA i zaproszonych gości (wśród nich Niemena) z podobnym wydarzeniem, jakim było nagranie utworu "Moja i Twoja nadzieja" w 1997r. przez zespół HEY i grono gwiazd wspierających akcję pomocy powodzianom.

Czytaj także

Czesław Niemen: byłem regionalny, ale nie narodowy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 12:24
- Próbowałem zrobić karierę międzynarodową, ale nie udało się. Prawdopodobnie dlatego, że byłem zbyt regionalny. Nie chcę powiedzieć, że narodowy, bo to nieprawda. Od zawsze miałem potrzebę docierania do źródeł z szerokiego świata - mówił Czesław Niemen w rozmowie z Hanną Marią Gizą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katharsis", czyli el-muzyka Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 11:56
Termin el-muzyka wymyślili Czesław Niemen z Markiem Bilińskim. - Naradzili się przed mikrofonem publicznego radia, że będą go używać w odniesieniu do muzyki elektronicznej - wyjaśnił w radiowej Jedynce muzyczny dziennikarz Jerzy Kordowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Niemen: człowiek nie odkrył jeszcze piękna świata

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 15:11
W 1999 roku Czesław Niemen zapytany o wartość dla niego absolutną i niepodważalną powiedział: "Niewątpliwie Stwórca, ponieważ wszystko, co mnie otacza jest tak niepojęte, że nie można nie dostrzec tego. To jest coś, co wyzwala zachwyt". Piosenka "Piękny jest ten świat" miała się znaleźć na krążku, którego już nie wydał.
rozwiń zwiń