X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Pakosińska i Leszcze śpiewają Wandę Warską

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 17:31
Z 2014 rokiem Kasia Pakosińska stanęła na czele rozrywkowo-dansingowej supergrupy Leszcze. Pierwszy wspólny singiel formacji to piosenka z lat 60. autorstwa Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza "Zabierz moje sukienki".
Audio
  • Wanda Warska, Katarzyna Pakosińska i Bartosz Staniszewski w "Muzycznej Jedynce"
Katarzyna Pakosińska jest najbardziej znana z występów w Kabarecie Moralnego Niepokoju
Katarzyna Pakosińska jest najbardziej znana z występów w Kabarecie Moralnego NiepokojuFoto: PR/E. Iwanicka

Wanda Warska zdziwiła się wyborem. - Moje piosenki były przeznaczone do śpiewania w Piwnicy

Wanda
Wanda Warska

(Piwnica Artystyczna w Warszawie - red.) dla ludzi tam przychodzących - mówi artystka w "Muzycznej Jedynce". Wyjaśnia, że piosenki mają swój styl, były śpiewane z przymrużeniem oka, ale w przestrzeni Piwnicy ta konwencja pasowała. Te piosenki są jej bardzo bliskie i nigdy nie chciała ich śpiewać szerszej publiczności.
Kasia i Leszcze chcą wspólnie nagrać więcej utworów, które nawiązują do tradycji polskiej piosenki rozrywkowej, ale w nowych, świeżych aranżacjach. Ale skąd Katarzyna Pakosińska u Leszczy?

Bartosz Staniszewski, gitarzysta i menadżer zespołu, wyjaśnia, że Leszcze zawsze kojarzyły się z uśmiechem i zabawą, dlatego kiedy opuścił ich Maciej Miecznikowski szukali kogoś, kto mógłby go zastąpić, a także wnieść walor radości i pozytywnej energii. - Absolutnie w naszym głosowaniu wygrała Kasia - mówi Staniszewski.

Katarzyna Pakosińska zwraca uwagę, że występy jej i Leszczy to nie będą tradycyjne koncerty, a raczej widowiska słowno-muzyczne, w których bardzo dużą rolę będzie grało słowo. - Moje korzenie to kabaret, przede wszystkim mówienie na scenie. Na pewno będę między piosenkami chciała to zostawić - mówi Pakosińska.
Wanda Warska poradziła Katarzynie Pakosińskiej i Leszczom, aby zaśpiewali więcej jej utworów.  
Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kocha Gruzję, a najpierw pokochała Gruzina

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 12:22
- Dziś to już nie jest flirt, czy chwilowa fascynacja, ale stare, bo z 25-letnim stażem, małżeństwo - tak o swoich związkach z Gruzją mówi Katarzyna Pakosińska. A wszystko zaczęło się od pewnego mężczyzny...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Moś - piosenkarka, która ma w życiu szczęście

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 19:56
- Trzeba być pracowitym i pracować nad sobą oraz swoim głosem, ale trzeba mieć szczęście, żeby znaleźć się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Ja takie szczęście miałam - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Moś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Kmiecik: w Polsce łatwiej śpiewać niż trenować łyżwiarstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 15:46
- Sport i muzyka ciągle się w moim życiu przeplatały. W końcu nadszedł taki moment, kiedy musiałam wybrać. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie o tyle nie pomogła, że nie było tam pełnowymiarowego toru łyżwiarskiego, a śpiewać można wszędzie - mówiła w radiowej Jedynce Iwona Kmiecik.
rozwiń zwiń