Tadeusz Woźniak: byłem skromną częścią recitalu Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 15:15
- Miałem swoje 15 minut, w czasie których Czesław dawał odetchnąć przede wszystkim sobie, ale i publiczności. Zespół Akwarele, na czele którego wówczas stał, grał według klasycznego modelu grupy rockowej. Ja tymczasem śpiewałem skromne ballady z gitarą - mówił w Jedynce Tadeusz Woźniak.
Audio
  • Tadeusz Woźniak wspomina Czesława Niemena (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Woźniak
Tadeusz WoźniakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" przyznał, że współpraca z Czesławem Niemenem była bardzo wymagająca. - Dbałość Cześka o to, żeby nie ulec efekciarstwu polegała między innymi na tym, że w zestawie aparatury nie było żadnej kamery pogłosowej. Wszystko odbywało się "na surowo". Stare, poczciwe "szury" służyły nam za mikrofony. Było to twarde, surowe brzmienie, ale bardzo wymagające. Czesław radził sobie z tym bezbłędnie, umiał wykorzystać to, co tam było w sposób fantastyczny - podkreślał Tadeusz Woźniak.

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Kompozytor, gitarzysta i wokalista tłumaczył jakie kryteria kierowały Czesławem Niemenem przy zaproszeniu go do swojego recitalu. - Czesław był obdarzony bardzo dobrym smakiem, co przejawiało się również w doborze towarzystwa. Uznał po prostu, że reprezentuję wystarczający poziom, żeby występować w jego programie. Jak już się tam znalazłem, wspierał mnie w różnych rzeczach. Zupełnie bezinteresownie i bardzo serdecznie - wspominał Tadeusz Woźniak.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Czesław Niemen: człowiek nie odkrył jeszcze piękna świata

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 15:11
W 1999 roku Czesław Niemen zapytany o wartość dla niego absolutną i niepodważalną powiedział: "Niewątpliwie Stwórca, ponieważ wszystko, co mnie otacza jest tak niepojęte, że nie można nie dostrzec tego. To jest coś, co wyzwala zachwyt". Piosenka "Piękny jest ten świat" miała się znaleźć na krążku, którego już nie wydał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Radek chce pokazać Niemena w sposób rozrywkowy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 09:00
Czesław Niemen fascynował Janusza Radka od dawna. W "Leniwej niedzieli" piosenkarz zdradza, że podczas rozpoczynającej się 8 lutego trasy koncertowej nie chce z Niemena robić postaci pomnikowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Niemen felietonista. "Najwięcej kontrowersji było w branży"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:55
- W 2003 roku do mediów przeniknęły informacje o jego kłopotach zdrowotnych, wtedy już bardzo poważnych. W nawiązaniu do tego w jednym z ostatnich swoich felietonów Czesław Niemen napisał: "Jam nie Potakiewicz i w świecie ułudy już od dawna mnie nie ma" - mówił w radiowej Jedynce Wiesław Królikowski ("Teraz Rock").
rozwiń zwiń