X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Woźniak: byłem skromną częścią recitalu Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 15:15
- Miałem swoje 15 minut, w czasie których Czesław dawał odetchnąć przede wszystkim sobie, ale i publiczności. Zespół Akwarele, na czele którego wówczas stał, grał według klasycznego modelu grupy rockowej. Ja tymczasem śpiewałem skromne ballady z gitarą - mówił w Jedynce Tadeusz Woźniak.
Audio
  • Tadeusz Woźniak wspomina Czesława Niemena (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Woźniak
Tadeusz WoźniakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" przyznał, że współpraca z Czesławem Niemenem była bardzo wymagająca. - Dbałość Cześka o to, żeby nie ulec efekciarstwu polegała między innymi na tym, że w zestawie aparatury nie było żadnej kamery pogłosowej. Wszystko odbywało się "na surowo". Stare, poczciwe "szury" służyły nam za mikrofony. Było to twarde, surowe brzmienie, ale bardzo wymagające. Czesław radził sobie z tym bezbłędnie, umiał wykorzystać to, co tam było w sposób fantastyczny - podkreślał Tadeusz Woźniak.

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Kompozytor, gitarzysta i wokalista tłumaczył jakie kryteria kierowały Czesławem Niemenem przy zaproszeniu go do swojego recitalu. - Czesław był obdarzony bardzo dobrym smakiem, co przejawiało się również w doborze towarzystwa. Uznał po prostu, że reprezentuję wystarczający poziom, żeby występować w jego programie. Jak już się tam znalazłem, wspierał mnie w różnych rzeczach. Zupełnie bezinteresownie i bardzo serdecznie - wspominał Tadeusz Woźniak.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Niemen: człowiek nie odkrył jeszcze piękna świata

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 15:11
W 1999 roku Czesław Niemen zapytany o wartość dla niego absolutną i niepodważalną powiedział: "Niewątpliwie Stwórca, ponieważ wszystko, co mnie otacza jest tak niepojęte, że nie można nie dostrzec tego. To jest coś, co wyzwala zachwyt". Piosenka "Piękny jest ten świat" miała się znaleźć na krążku, którego już nie wydał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Radek chce pokazać Niemena w sposób rozrywkowy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 09:00
Czesław Niemen fascynował Janusza Radka od dawna. W "Leniwej niedzieli" piosenkarz zdradza, że podczas rozpoczynającej się 8 lutego trasy koncertowej nie chce z Niemena robić postaci pomnikowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Niemen felietonista. "Najwięcej kontrowersji było w branży"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:55
- W 2003 roku do mediów przeniknęły informacje o jego kłopotach zdrowotnych, wtedy już bardzo poważnych. W nawiązaniu do tego w jednym z ostatnich swoich felietonów Czesław Niemen napisał: "Jam nie Potakiewicz i w świecie ułudy już od dawna mnie nie ma" - mówił w radiowej Jedynce Wiesław Królikowski ("Teraz Rock").
rozwiń zwiń