De Mono symfonicznie. Zupełnie nowe podejście do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 16:21
W dniu premiery płyty "De Mono - Symfonicznie" muzycy grupy zjawili się w studiu Jedynki, by opowiedzieć o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową, wspólnym nagrywaniu płyty i nowym brzmieniu ich największych przebojów.
Audio
  • Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk o koncercie i płycie "De Mono. Symfonicznie" (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk (L), czyli De Mono w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk (L), czyli De Mono w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

De Mono gra na scenie nieprzerwanie od 27 lat. Takie utwory jak "Statki na niebie" , "Kochać inaczej", "Ostatni pocałunek" czy "Póki na to czas" zna i śpiewa cała Polska. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt i wiele nagród. Tym razem ich największe przeboje zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową.
- Dla mnie to było nowe podejście. Pomimo, że nagraliśmy piosenki, które są już znane, to trzeba było się dokleić, dopasować i zmiksować. Starałem się wtopić w orkiestrę, by wszystko było jedną dużą kulą dźwięku i chyba się udało - mówił Andrzej Krzywy.

Płyta "De Mono - Symfonicznie" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

De
De Mono podczas koncertu z Polską Orkiestrą Radiową. Fot. Piotr Kozłowski/www.kikfoto.com

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Basista grupy Piotr Kubiaczyk podkreślił, że od strony aranżacyjnej płyta "De Mono - Symfonicznie" jest bardzo bogata. - Jest dużo cytatów z muzyki klasycznej i filmowej. Staraliśmy się trochę przebić, w tej ilości płyt o charakterze symfonicznym, przede wszystkim tym, że udało nam się zrealizować płytę studyjną. Nie każdy zespół ma takie szczęście, że może nagrywać z orkiestrą w studiu, a nie na koncercie - podkreślił.

De Mono na trasie Lata z Radiem - zobacz koncerty >>

Pierwsze wykonanie największych przebojów De Mono w wersji symfonicznej odbyło się w styczniu tego roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Andrzej Krzywy dodał w "Muzycznej Jedynce", że zespół planuje trasę, na której znajdą się wszystkie filharmonie w Polsce. Co szczególne materiał z "De Mono - Symfonicznie" wykona z zespołem lokalna, za każdym razem inna, orkiestra.

Gdzie będzie można usłyszeć De Mono z nowym materiałem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Andrzej Krzywy stał się muzykiem dzięki Beatlesom

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 14:00
Andrzej Krzywy wyjaśnia, że w latach 70-tych sztuki kryminalne w Teatrze Telewizji były oprawiane muzyką Beatlesów. Więc czekał na te spektakle nie dla ich treści, ale żeby posłuchać puszczanych w czołówce utworów słynnej grupy z Liverpoolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Mono Symfonicznie "Statki na niebie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 30 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń