X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

De Mono symfonicznie. Zupełnie nowe podejście do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 16:21
W dniu premiery płyty "De Mono - Symfonicznie" muzycy grupy zjawili się w studiu Jedynki, by opowiedzieć o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową, wspólnym nagrywaniu płyty i nowym brzmieniu ich największych przebojów.
Audio
  • Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk o koncercie i płycie "De Mono. Symfonicznie" (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk (L), czyli De Mono w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk (L), czyli De Mono w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

De Mono gra na scenie nieprzerwanie od 27 lat. Takie utwory jak "Statki na niebie" , "Kochać inaczej", "Ostatni pocałunek" czy "Póki na to czas" zna i śpiewa cała Polska. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt i wiele nagród. Tym razem ich największe przeboje zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową.
- Dla mnie to było nowe podejście. Pomimo, że nagraliśmy piosenki, które są już znane, to trzeba było się dokleić, dopasować i zmiksować. Starałem się wtopić w orkiestrę, by wszystko było jedną dużą kulą dźwięku i chyba się udało - mówił Andrzej Krzywy.

Płyta "De Mono - Symfonicznie" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

De
De Mono podczas koncertu z Polską Orkiestrą Radiową. Fot. Piotr Kozłowski/www.kikfoto.com

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Basista grupy Piotr Kubiaczyk podkreślił, że od strony aranżacyjnej płyta "De Mono - Symfonicznie" jest bardzo bogata. - Jest dużo cytatów z muzyki klasycznej i filmowej. Staraliśmy się trochę przebić, w tej ilości płyt o charakterze symfonicznym, przede wszystkim tym, że udało nam się zrealizować płytę studyjną. Nie każdy zespół ma takie szczęście, że może nagrywać z orkiestrą w studiu, a nie na koncercie - podkreślił.

De Mono na trasie Lata z Radiem - zobacz koncerty >>

Pierwsze wykonanie największych przebojów De Mono w wersji symfonicznej odbyło się w styczniu tego roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Andrzej Krzywy dodał w "Muzycznej Jedynce", że zespół planuje trasę, na której znajdą się wszystkie filharmonie w Polsce. Co szczególne materiał z "De Mono - Symfonicznie" wykona z zespołem lokalna, za każdym razem inna, orkiestra.

Gdzie będzie można usłyszeć De Mono z nowym materiałem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Krzywy stał się muzykiem dzięki Beatlesom

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 14:00
Andrzej Krzywy wyjaśnia, że w latach 70-tych sztuki kryminalne w Teatrze Telewizji były oprawiane muzyką Beatlesów. Więc czekał na te spektakle nie dla ich treści, ale żeby posłuchać puszczanych w czołówce utworów słynnej grupy z Liverpoolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Mono Symfonicznie "Statki na niebie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 30 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń