Shamboo + Muniek, czyli punk'n'roll na żywo w Jedynce [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 16:00
Dwóch muzyków z częstochowskiego Rakowa, których łączy "zew podwórkowej krwi", spotykając się przez lata nagrywało wspólnie kawałki. - W końcu wyszła z tego płyta i powstał projekt Shamboo + Muniek - opowiadał w radiowej Jedynce Zygmunt "Muniek" Staszczyk. Wyjątkowy skład zagrał w Jedynce akustyczną sesję.
Audio
  • Shamboo + Muniek w radiowej Jedynce - rozmawia Zbigniew Zegler
Shamboo + Muniek w radiowej Jedynce
Shamboo + Muniek w radiowej JedynceFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W pierwszym składzie, który w 1982 roku rozpoczął granie jako SzamboPunk, Staszczyk grał na basie. Rok później, gdy śpiewał już w T.Love, z kolegami z częstochowskiego składu spotkał się na jarocińskiej scenie. - To nie był projekt wymyślony w gabinecie menedżerów, ja i "Macio" (Maciej Maślikowski - przyp. red.) mieszkaliśmy w Częstochowie blok w blok. Później, kiedy skompletował zespół zaczął mi przysyłać demówki. Od czasu do czasu, przyjeżdżając do Częstochowy, nagrywałem z nimi kawałki - wspominał lider T.Love.

Shamboo zawiesiło działalność w 1987 roku, ale 22 lata później to właśnie Zygmunt Staszczyk doprowadził do jego reaktywacji, zapraszając kolegów do udziału w swoim urodzinowym projekcie - Festiwalu Brzmienie Świętej Wieży.

- Zagraliśmy koncert, był bardzo dobry oddźwięk, Zygmunt ponownie zakochał się w tej muzyce i zaproponował byśmy grali dalej. Kop od niego, od prasy oraz dobrej częstochowskiej publiczności spowodował, że tu dzisiaj jesteśmy - mówił o losach Shamboo frontman i gitarzysta Maciek "Macio" Maślikowski.

Po wydaniu płyty "Tata" muzycy w pełnym składzie zjawili się w studiu radiowej Jedynki, by zaprezentować kilka utworów i zaprosić na koncerty. Zapraszamy do obejrzenia sesji i wywiadu!

Zespół Shamboo luty i marzec spędzi w trasie, a pierwszy koncert już 13 lutego w Częstochowie. Kto jeszcze towarzyszył im będzie na scenie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiał Zbigniew Zegler .

(asz/tj)

Czytaj także

"Rock jest jak jedna wielka rzeka"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 22:39
Muniek Staszczyk odniósł się w ten sposób do najnowszej płyty T.Love "Old is Gold". Przy jej nagrywaniu zespół inspirował się klasycznymi wykonawcami z nurtu bluesa, country i rocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokalistka MoMo: o Michała będę z Muńkiem Staszczykiem ciągnąć zapałki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 12:42
Anna Ołdak i Michał Marecki pojawili się w "Muzycznej Jedynce", by opowiedzieć o płycie "MoMo", premierowym krążku swojej formacji. Klawiszowiec T. Love przyznał, że trudno mu będzie pogodzić pracę w dwóch zespołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: Polska wzbudza we mnie silne uczucia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 19:00
- Jestem nierozerwalnie związany z Polską i nie zamierzam zmieniać adresu, natomiast irytuje mnie tutaj bardzo dużo rzeczy. To jak silny związek z kobietą - mówił w Jedynce Muniek Staszczyk w dniu Święta Niepodległości.
rozwiń zwiń