Mietek Szcześniak: jestem szczęśliwy, bo robię to, co lubię

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 18:35
- Mam to, co jest celem każdego artysty: mieszkam w głowach i w sercach publiczności - powiedział piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. W radiowej Jedynce Mietek Szcześniak ujawnił swoje najbliższe muzyczne plany.
Audio
  • Mieczysław Szcześniak o swoich muzycznych planach (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: A.Szozda/PR

W przyszłym roku Mieczysław Szcześniak będzie obchodził 30-lecie pracy artystycznej. I choć tłumaczył, że od wielu lat jest nieobecny w polskich mediach, to ludzie i tak przychodzą na jego koncerty. - Chcą zapłacić za bilet i mają z tego radość. To największa nagroda dla każdego artysty - powiedział.

Wywiady z gwiazdami - odwiedź kanał Polskiego Radia w serwisie YouTube >>>

Na kolejnych koncertach będzie można usłyszeć utwory z jego nowej płyty, którą nagrywa w USA razem ze słynnymi amerykańskimi muzykami. - Mamy już z H.B. Burnamem oraz Wendy Waldman trzy utwory, które brzmią jak stare piosenki gospel, trochę rhythm'n'bluesowe - ujawnił piosenkarz. Płyta powstaje też z udziałem klasycznego instrumentalnego trio oraz chóru. - Żeby to był głos z chórem, żeby był swing, o który chodzi w takich piosenkach - wyjaśnił Szcześniak.

Gość "Muzycznej Jedynki" przyznał, że jest z tego projektu bardzo zadowolony. - Właśnie wróciłem z USA. Mieliśmy bardzo intensywne dwa tygodnie. Pisaliśmy nowe piosenki, nagrywałem je, kręciliśmy o tym dokument i teledysk - powiedział Szcześniak w rozmowie z Marią Szabłowską.

Miesiąc Czesława Niemena w radiowej Jedynce - wszystkie audycje >>>

Szcześniak weźmie też udział w trasie koncertowej "Niemen inaczej". Do tego projektu zostali również zaproszeni m.in. Natalia Niemen, Anna Dereszowska, Janusz Radek, Natalia Sikora i Janusz Kruciński. Artyści śpiewają zaaranżowane na nowo utwory Niemena. - Postanowiłem np. ze "Snu o Warszawie” zrobić balladę. Właściwie jest to rodzaj impresji na temat tej piosenki. Warszawa stała się też moim miastem i śpiewam to z pełnym przekonaniem - przyznał Szcześniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Piosenki "Sen o Warszawie" oraz innych przebojów Czesława Niemena będzie można posłuchać w radiowej Jedynce również w ten weekend 15-16 lutego 2014 roku. W ramach cyklu "Bez tajemnic" przedstawimy też fragmenty jego rozmów z archiwum Polskiego Radia.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/asz

Czytaj także

Pamiętajmy o Czesławie Niemenie. Kochajmy go i szanujmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 10:00
Z takim apelem wystąpił dziennikarz muzyczny i autor książki "Czesław Niemen. Czy go jeszcze pamiętasz?” Dariusz Michalski. 17 stycznia minie 10 lat od śmierci jednego z największym polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katharsis", czyli el-muzyka Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 11:56
Termin el-muzyka wymyślili Czesław Niemen z Markiem Bilińskim. - Naradzili się przed mikrofonem publicznego radia, że będą go używać w odniesieniu do muzyki elektronicznej - wyjaśnił w radiowej Jedynce muzyczny dziennikarz Jerzy Kordowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Jaśkiewicz: gdy mistrz Niemen śpiewał, moja gitara mogła milczeć

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 09:00
- Nieraz się zdarzało, że stałem na scenie zasłuchany i prawie nie grałem na gitarze. Nie chciałem się wtrącać tam, gdzie Czesław uprawiał swoje mistrzostwo - mówił w Jedynce Tomasz Jaśkiewicz, etatowy gitarzysta Czesława Niemena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Skrzek o Niemenie: byliśmy kumplami do końca

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 17:00
- Mocno sobie zaufaliśmy - wspominał w radiowej Jedynce Józef Skrzek jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka: Niemen nie bał się powagi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 14:40
- Nie obawiał się, że śpiewany przez niego wiersz jest zbyt poważny, być może nawet patetyczny - wspominał Stanisław Soyka jednego z najlepszych współczesnych polskich muzyków w kolejnym odcinku cyklu Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń