"Obywatel". Jerzy Stuhr reżyseruje, gra i… śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 12:17
- Ten rok albo zmiecie mnie z mapy kulturalnej tego kraju, albo wzniesie mnie na wyżyny - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Stuhr.
Audio
  • Jerzy Stuhr ma przed sobą bardzo intensywny rok (Aktualności kulturalne/Jedynka)
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: W. Kusiński/PR

Wybitny aktor i reżyser kończy prace nad swym nowym filmem pt. "Obywatel". Po zakończeniu montażu trwa udźwiękowienie obrazu. - To bardzo ciekawy etap. Z człowieka spływa ta niepewność: ten dubel czy tamten, to zbliżenie albo inne? Dźwiękiem natomiast można już tylko poprawić - tłumaczył Jerzy Stuhr.

Gość radiowej Jedynki zdradził, że dystrybutor zamierza wprowadzić "Obywatela" do kin 19 listopada tego roku. Jak jednak zaznaczył, wcześniej film powinien zostać pokazany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (15-20 września).

Maciej Stuhr: chcemy, żeby "Obywatel" był nareszcie udaną polską komedią >>>

Jerzy Stuhr nie tylko reżyseruje "Obywatela", ale również wciela się (do spółki z synem Maciejem) w postać głównego bohatera. W jednej ze scen będzie nawet śpiewał z Tercetem Egzotycznym. - Odmłodzony o 20 lat występuję na scenie wspólnie z panią Izabelą Skrybant i pozostałymi muzykami zespołu - zapowiada artysta znany z brawurowego wykonania piosenki "Śpiewać każdy może" na Festiwalu w Opolu w 1977 roku.

Od czwartku 20 lutego Jerzego Stuhra można oglądać w spektaklu "Ich czworo" w warszawskim Teatrze Polonia. W tym przypadku ponownie jest on także reżyserem adaptacji sztuki Gabrieli Zapolskiej. Dla wybitnego aktora jest to powrót do tego tytułu po blisko 40 latach. W spektaklu reżyserowanym przez Tomasza Zygadłę Jerzy Stuhr grał Kochanka, teraz natomiast wciela się w postać Męża. Na scenie towarzyszą mu Sonia Bohosiewicz,Tomasz Kot, Renata Dancewicz i Iza Kuna.

Sonia Bohosiewicz podgląda Jerzego Stuhra >>>

Jerzy Stuhr przyjął ostatnio propozycję wyreżyserowania dla Teatru Telewizji "Rewizora" Mikołaja Gogola. Niejako w pakiecie zgodzić musiał się również na zagranie roli Horodniczego. - Chciałem odmłodzić obsadę, żeby to byli 40-latkowie, tacy jak chodzą dziś po Sejmie. Prezes TVP powiedział jednak, że nie wytłumaczy się przed widzami, że będzie "Rewizor", moje nazwisko, a ja w tym nie gram - tłumaczył artysta.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg/ag

Zobacz więcej na temat: FILM Jerzy Stuhr TEATR

Czytaj także

Maciej Stuhr: chcemy, żeby "Obywatel" był nareszcie udaną polską komedią

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 17:42
- To zawsze wielka niewiadoma. Samo to, że scenariusz nas śmieszy nie znaczy jeszcze, że film będzie śmieszny. Miejmy nadzieję, że się uda, bo jestem trochę stęskniony za dobrą, polską komedią - mówił w Jedynce Maciej Stuhr o realizowanym właśnie filmie "Obywatel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: interesuje mnie spotkanie tragizmu z komedią

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:15
W "Poranku Dwójki" gościliśmy znakomitego aktora, który opowiadał o zbliżającej się premierze Teatru Polonia w Warszawie. To "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej - w reżyserii i z udziałem właśnie Jerzego Stuhra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonia Bohosiewicz podgląda Jerzego Stuhra

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 17:00
Sonia Bohosiewicz i Jerzy Stuhr grają razem w spektaklu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej, którego premiera zaplanowana jest w Teatrze Polonia 20 lutego. Jerzy Stuhr również wyreżyserował sztukę.
rozwiń zwiń