Zespół Plastic: technologia pomaga, rozpieszcza i... zastępuje rozum

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 18:11
- Z drugiej strony nie jesteśmy już w stanie bronić się przed internetem i wirtualnym światem. Trzeba z nim żyć w zgodzie, rozsądnie - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Burcan, która razem z Pawłem Radziszewskim tworzy zespół Plastic.
Audio
  • Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski z zespołu Plastic o płycie "Living In The iWorld“
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski z zespołu Plastic
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski z zespołu PlasticFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Artyści są fanami analogowych brzmień i kolekcjonerami kultowych instrumentów klawiszowych. Ich trzeci album - "Living In The iWorld“ ukazał się 15 października 2013 roku z okazji 10-lecia grupy, a pochodzący z niego utwór "I Want You" , który był "Piosenką dnia" radiowej Jedynki, doczekał się własnej EP-ki z zestawem remiksów.

Agnieszka Burcan tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", że płyta "Living In The iWorld“ jest niejako ostrzeżeniem przed życiem w świecie pełnym białych gadżetów, przed szybko zmieniającą się rzeczywistością, nad którą trzeba nadążać. Ale traktuje też i o tym, co jest najważniejsze. - O pasji i miłości. O tym, że jeżeli się kocha to trzeba dać przestrzeń i wolność drugiej osobie. Również o tym, że można się uzależnić zarówno od internetu, jak i miłości - wyjaśniła wokalistka zespołu Plastic.

"Uprawiamy kulturowy recycling" - mówili muzycy Plastic przed wydaniem nowej płyty >>>>

W rozmowie z Izą Żukowską muzycy przyznawali, że współczesna technika jest jednak dla nich bardzo ważna, bo posługują się nią w swojej twórczości. - Technologię cyfrową i trochę starszą analogową łączymy w nagrywaniu i produkowaniu muzyki, a potem w jej promowaniu - dodał Paweł Radziszewski. Tłumaczył, że technologia cyfrowa pozwoliła wielu artystom na nagrywanie płyt w domowych warunkach. - Jeszcze 10-15 lat temu było to niemożliwe. Trzeba było wynajmować bardzo drogie studia. W tej chwili może to zrobić każdy. Nie każdy jednak potrafi - mówił gitarzysta zespołu Plastic.

Burcan i Radziszewski dużą wagę przykładają też do wizualnej strony swojej twórczości. Dowodem na to jest animowany teledysk do singla "I Want You". Oni sami pojawili się w teledysku "Long Way Home", w którym wcieli się w role agentów FBI.

Muzycy myślą już o swojej czwartej płycie. - Wszystko jest już w smartfonie - śmiała się Agnieszka Burcan. - Pierwsze pomysły zostały zapisane - zapewnił Radziszewski. Szczegółów na razie jednak nie ujawnili.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

tj/asz

Czytaj także

Garou o swojej twórczości: kieruję się emocjami

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 00:11
- Ich ciągłe przekazywanie może się wydać nieco szalone, ale to warunek mojej autentyczności - powiedział w radiowej Jedynce kanadyjski piosenkarz i multiinstrumentalista. Jego piosenki odniosły wielki sukces również w Polsce, a on sam był jednym z nielicznych zagranicznych artystów, którzy wystąpili na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie" na konkurs Eurowizji [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 16:17
Konkurs Eurowizji to największe widowisko muzyczne. Raz w roku transmisję telewizyjną ogląda więcej ludzi niż finał Superbowl, czyli amerykańskiego footbolu. O kulisach imprezy opowiada w "Muzycznej Jedynce" Artur Orzech, dziennikarz muzyczny od lat z nią związany. We wtorek ogłoszono, że w tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentował duet Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Wydra: publiczność jest najbardziej sprawiedliwym sędzią

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:43
- Mam nadzieję, że na nowej płycie zespołu Carpe Diem znajdzie się kilka utworów, które podbiją serca odbiorców. Dołożyliśmy wszelkich starań, byśmy i my po latach byli z niej zadowoleni - mówił w Jedynce wokalista zespołu.
rozwiń zwiń