X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o powstawaniu płyty "Il Colori Dell' Amore" oraz współpracy z Grzegorzem Ciechowskim i Bobem Katzem (Muzyczna Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Tomasz Jaremczak/Polskie Radio

Z liderem Republiki i Obywatelem G.C Węgorzewska współpracowała już przy okazji ścieżki dźwiękowej do filmu "Wiedźmin". - Grzesiek mnie tą płytą bardzo zaskoczył, bo pokazał jakie pokłady wyobraźni muzycznej drzemią w nim, jako kompozytorze - mówiła w "Muzycznej Jedynce". Współpracę nad nowym wspólnym krążkiem mezzosopranistki i Ciechowskiego przerwała śmierć muzyka. - "Kolory miłości" są wielkim podziękowaniem dla niego. Warto spotykać wspaniałych ludzi - powiedziała Alicja Węgorzewska.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

"Il Colori Dell' Amore" nie jest krążkiem wyłącznie dla miłośników opery. Śpiewaczka przyznała zresztą, że lubi zarówno świat muzyki poważnej jak i popu. I chętnie je łączy. - Punktem wyjścia i punktem, do którego chcemy dojść, jest wysoka jakość. Tu są wspaniałe aranżacje Tomka Szymusia, piękne kompozycje Bogdana Kierejszy i Tomasza Betki - mówiła w rozmowie z Marcinem Kusym.

Jako pierwszą piosenkę z krążka słuchacze radiowej Jedynki poznali utwór "Perche", który był Piosenką Dnia Jedynki. - Kluczem były piękna melodia, potem piękne aranżacje, wspaniali muzycy, bardzo dobre studio i światowy mastering w Los Angeles - opowiadała o zawartości krążka Węgorzewska. Masteringiem płyty zajął się Bob Katz, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy za swoją pracę i jeden z najbardziej uznanych specjalistów na świecie w tej dziedzinie. - Dał tej płycie bardzo naturalne brzmienia i głębię. Gdy usłyszeliśmy jego mastering okazało się, że wszystko jest zrównoważone - wspominała.

O czym mówi piosenka dedykowana mamie? Co Alicja Węgorzewska sądzi o współpracy z muzykami rockowymi i kiedy publiczność będzie miała okazję usłyszeć ją na żywo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potocka - Ciechowski. "Niesamowite spotkanie dwóch twórczych dusz"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 18:35
- W euforii początku naszego związku powstał teledysk do utworu "Ciało", a w "Piosence dla Weroniki", jako mama i tata, śpiewamy o wielkiej miłości. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to wszystko tak się skończy... - w radiowej Jedynce Małgorzata Potocka wspomina lata życia i pracy z Grzegorzem Ciechowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apollo 11 startowało w polskiej piosence

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 12:00
Przy nagrywaniu wielkiego przeboju "Bądź gotowy dziś do drogi" Marek Dutkiewicz postanowił się pobawić trochę aranżacją. Za zgodą kompozytorki Katarzyny Gärtner. Była zachwycona efektem końcowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Romanca łączy siły z artystami operowo-operetkowymi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 14:28
W widowisku "Romanca Operowo" biorą udział znani śpiewacy: Alicja Węgorzewska, Sylwia Lorens i Leszek Świdziński. Oprócz tradycyjnych utworów romskich zostały w nim zaprezentowane dzieła muzyki klasycznej inspirowane tradycją i twórczością Romów.
rozwiń zwiń