"Deszczowa piosenka" rusza w Polskę, czas na musical "Mamma mia"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 12:06
Od czasu prapremiery we wrześniu 2012 roku "Deszczowa piosenka" cieszy się wśród widzów Teatru Roma niesłabnącą popularnością. Po raz ostatni ten klasyczny musical zostanie wystawiony w Warszawie 30 marca. - 1 kwietnia rozpoczynamy remont dużej sceny - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma.
Audio
  • Wojciech Kępczyński o planach Teatru Roma (Muzyczna Jedynka)
Jan Bzdawka jako Cosmo Brown, Ewa Lachowicz jako Kathy Selden i Dariusz Kordek jako Don Lockwood, podczas spektaklu Deszczowa piosenka w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie
Jan Bzdawka jako Cosmo Brown, Ewa Lachowicz jako Kathy Selden i Dariusz Kordek jako Don Lockwood, podczas spektaklu "Deszczowa piosenka" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie Foto: PAP/Archiwum/Leszek Szymański

Remontowana będzie głównie widownia. - Straż pożarna powiedziała nam, że tak dłużej być nie może. Musimy dostosować się do europejskich norm. Muszą być lepsze fotele, musi być więcej przestrzeni, klimatyzacja. Będzie wygodniej i przyjemniej. Nie będzie problemu, żeby spędzić trzy godziny na spektaklu w Teatrze Roma - zapewnił Kępczyński.

Na czas remontu Teatr Roma nie przestanie jednak działać - Zamykamy dużą scen i będziemy jeździć z spektaklem "Ale musicale", tzw. "best of Roma" - powiedział Kępczyński w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Aktorzy zaprezentują też fragmenty najnowszych musicali prosto z West Endu i Broadwayu m.in. "Book of Mormon", "Nine" i "Małą syrenkę". W kilku miejscach w Polsce wystawią też "Deszczową piosenką". - 24 kwietnia jedziemy do Poznania, 11 maja do Gdyni, 7 czerwca do Zabrza - wyjaśnił dyrektor Kępczyński, który jest też reżyserem musicalu.

Remont dużej sceny Teatru Roma potrwa do końca roku, ale już na jesieni tego roku zaczną się próby do nowego musicalu pt. "Mamma Mia". - Casting rusza 7 kwietnia. Każdy może się zgłosić. Oczywiście szukamy śpiewających i tańczących aktorów - wyjaśnił dyrektor Teatru Roma.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Spektakl "Mamma Mia", który jako pierwszy zostanie wystawiony na odnowionej dużej scenie, będzie miał swoją premierę 21 lutego 2015 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj, gs

Zobacz więcej na temat: FILM MUZYKA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętniki Agnieszki Osieckiej. "To nie infantylne opowiastki"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:30
- Mama zaczęła pisać pamiętnik mając 9 lat i pierwsza część obejmie te najwcześniejsze lata. To fascynująca lektura, to pierwsze fascynacje literackie, konflikty z rodzicami i oczywiście miłości - pierwszą część "Dzienników" Agnieszki Osieckiej zapowiada córka poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Electric Light Orchestra "Long Black Road"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 6 lutego w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Kamienica pełen czarów, duchów i energii. "Zapraszamy wszystkich wątpiących"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 04:06
Emilian Kamiński, dyrektor i ojciec Teatru Kamienica przyznaje, że niejednokrotnie widział w nim różne zwidy i słyszał dziwne dźwięki. - Często zdarzają się tu zjawiska energetyczne, których do końca nie można wytłumaczyć - mówi.
rozwiń zwiń