Klara Jędrzejewska: mogę też tworzyć świat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:47
- Myślę, że umiejętności, które to umożliwiają zdobędę na politechnice. Nie chcę realizować się jedynie artystycznie - mówi Klara w radiowej Jedynce. Wokalistka, prócz pracy nad drugą płytą, przygotowuje się do międzynarodowej matury i egzaminów na studia.
Audio
  • Klara marzy o wielkiej trasie koncertowej (Muzyczna Jedynka)
Klara w studiu radiowej Jedynki
Klara w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jej debiutancka płyta "Away" , której producentem muzycznym był Artur Gadowski, ukazała się w 2012 roku. Klara mówi w radiowej Jedynce, że był to album zbierający jej muzyczne doświadczenia i kompozytorskie próby z wielu lat. Swoją twórczą samodzielność młoda wokalistka często podkreśla, by zaznaczyć, że daje jej ona największą możliwość wyrazu. - Nigdy nie coverowałam żadnych artystów. Przystępując do pracy nad płytą miałam już zestaw własnych piosenek. Pisanie i komponowanie daje artyście możliwość wybrzmienia w tym, w czym najlepiej się czuje - wyjaśnia.

Kup płytę "Away" na sklep.polskieradio.pl >>>

Praca nad kolejną płytą wygląda inaczej. - Piosenki, które tworzę teraz, pochodzą z ostatnich dwóch lat, muszą we mnie jeszcze dojrzeć. Chciałabym, by powstał z nich dojrzały album, który odzwierciedli wszystko, co działo się we mnie przez ten czas. Dlatego nie chcę robić tego na szybko - wyjaśniła w "Muzycznej Jedynce" .

Pracę opóźniają także przygotowania do międzynarodowej matury, którą Klara zdawać będzie w tym roku. - W wakacje w końcu będę miała czas, by intensywnie pomyśleć o muzyce - dodaje. Wokalistka chce pozostać w klimacie delikatnych utworów, ale podkreśla, że jej piosenki nie są smutne lecz pozostają na pograniczu smutku i wesołości.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Dlaczego nie lubi pełnowymiarowych gitar? Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy!

A już 19 marca Klara wystąpi w Warszawie. Szczegóły w audycji, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA piosenka płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Podsiadło: podczas "4:30" na premierze "Kamieni na szaniec" ucichły brawa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
- Mam nadzieję, że publiczność chciała posłuchać tej piosenki. Dla mnie ten moment i moje nazwisko w napisach końcowych, jako autora utworu, było bardzo pięknym przeżyciem, wręcz ze sfery marzeń - mówił w Jedynce Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec i mocne pieśni wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 18:09
- Niektóre z tych piosenek mają 50 lat lub więcej, mają prawo się zestarzeć, szczególnie w warstwie aranżacyjnej. Ale tekst i tematyka dotykają ważnych spraw, opowiadają o emocjach inaczej, niż to się robi dziś - mówi artystka, która w recitalu "Wiszące ogrody" śpiewa teksty Brela, Contego, Weilla, Brechta, Cave'a i Costella.
rozwiń zwiń