"Czas przypływu". Felicjan Andrzejczak wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 15:39
Jego głos znają wszyscy fani Budki Suflera. Wyśpiewał bowiem największe przeboje zespołu m.in. "Jolka, Jolka pamiętasz" i "Noc komety". Obecnie Felicjan Andrzejczak koncertuje z Budką Suflera, śpiewając wspólnie z Krzysztofem Cugowskim. Realizuje też swoje solowe projekty.
Audio
  • Felicjan Andrzejczak o płycie "Czas przypływu" (Muzyczna Jedynka)
Felicjan Andrzejczak w studiu radiowej Jedynki
Felicjan Andrzejczak w studiu radiowej JedynkiFoto: Tomasz Jaremczak/Polskie Radio

Andrzejczak rzadko występuje w mediach. Mieszka przy granicy z Niemcami i jak przyznaje, Warszawa nie jest mu po drodze. - Bliżej mam do Berlina, ok. 150 kilometrów - żartował w "Muzycznej Jedynce" .

Nie zaprzestał jednak swojej działalności artystycznej, śpiewa m.in. z Budką Suflera, tylko w tym roku dadzą 60 koncertów. - To jest ostatnia trasa Budki Suflera, która zawiesza działalność - przypomniał wokalista.

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert >>

Bez tajemnic: Budka Suflera, Kazik, Niemen, Bartosiewicz, Manzarek o sobie >>>

Felicjan Andrzejczak nagrywa też solowe płyty. Najnowsza nosi tytuł "Czas przypływu". - Lata lecą. Chciałbym, żeby było jak najwięcej tych przypływów. Do odpływu, mam nadzieję, jest jeszcze daleko - powiedział w rozmowie z Pawłem Sztomke .

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Na płycie "Czas przypływu" znalazło się 15 utworów. Wszystkie teksty napisał Andrzej Kuryło , muzykę skomponowali: Mieczysław Jurecki, Aleksander Nowacki  i Felicjan Andrzejczak. Album promuje utwór "Radio moja miłość" .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(tj, gs)

Czytaj także

Cugowski: wielki sukces artystyczny nie przełożył się pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 15:09
Pierwsza płyta Budki Suflera rozeszła się jak świeże bułeczki. Choć zespól wiele na niej nie zarobił. Takie to były czasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Budka Suflera gra, na scenę lecą groszaki

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 14:24
Roman Czystaw zagościł w Budce Suflera na chwilę, kiedy doszło do konfliktu między liderami zespołu Romualdem Lipko i Krzysztofem Cugowskim. Jemu zawdzięczam popularność przeboju "Za ostatni grosz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń