Mrozu: płyta "Rollercoaster" sięga do korzeni RnB i soul

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 11:58
- Świetnie czuję się w tych gatunkach. Cieszę się, że w końcu miałem okazję przenieść ducha żywej muzyki na płytę - powiedział w radiowej Jedynce Łukasz Mróz, którego trzeci album trafił właśnie do sklepów.
Audio
  • Mrozu o płycie "Rollercoaster" (Muzyczna Jedynka)
Mrozu w studiu Muzycznej Jedynki
Mrozu w studiu "Muzycznej Jedynki"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Znalazło się na niej dziesięć premierowych numerów oraz trzy, które już znamy: tytułowy "Rollercoaster", "1000 metrów nad ziemią" i "Jak nie my, to kto", nagrany z Tomsonem z zespołu Afromental.

Mrozu przyznał, że z Tomsonem świetnie mu się pracowało, była między nimi chemia. - Rozumiemy i podobnie interpretujemy muzykę. Blues, soul i RnB w nas drzemią - powiedział.

Słuchaj RnB na moje.polskieradio.pl >>>

W przeważającej większości płyta "Rollercoaster" ma brzmienie vintage, stare i brudne. Znalazły się jednak na niej różne klimaty. - Dlatego nazywa się "Rollercoaster". Od momentów wznoszenia, po adrenalinę i stany pełne endorfin - wyjaśniał artysta w rozmowie z Marcinem Kusym .

Do takiego brzmienia przyczynił się też producent albumu Marcin Bors. - Przyszedłem do niego z innego świata. Marcin jest od muzyki alternatywnej i rocka. Ucieszył się kiedy zobaczył, że idę w kierunku à la Motown Records. Dzięki jego zdolnościom płyty słucha się wspaniale - zapewniał artysta.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Mrozu mówił, że w przyszłości nadal chce tworzyć taką muzykę. - Tylko moja wyobraźnia i kreatywność mnie ogranicza. Chcę, żeby na moich płytach były żywe instrumenty i dobre numery - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

Czytaj także

Piotr Rogucki w wirze pracy: już zacząłem odmawiać

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 09:50
- Praca mnie stymuluje i kręci, wszystko inne jest jej podporządkowane - powiedział wokalista zespołu rockowego Coma. Tekściarz, aktor i juror talent show przyznał, że jest bardzo zapracowany. Stara się jednak pracować nad asertywnością i znaleźć czas na odpoczynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Deszczowa piosenka" rusza w Polskę, czas na musical "Mamma mia"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 12:06
Od czasu prapremiery we wrześniu 2012 roku "Deszczowa piosenka" cieszy się wśród widzów Teatru Roma niesłabnącą popularnością. Po raz ostatni ten klasyczny musical zostanie wystawiony w Warszawie 30 marca. - 1 kwietnia rozpoczynamy remont dużej sceny - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klara Jędrzejewska: mogę też tworzyć świat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:47
- Myślę, że umiejętności, które to umożliwiają zdobędę na politechnice. Nie chcę realizować się jedynie artystycznie - mówi Klara w radiowej Jedynce. Wokalistka, prócz pracy nad drugą płytą, przygotowuje się do międzynarodowej matury i egzaminów na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas przypływu". Felicjan Andrzejczak wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 15:39
Jego głos znają wszyscy fani Budki Suflera. Wyśpiewał bowiem największe przeboje zespołu m.in. "Jolka, Jolka pamiętasz" i "Noc komety". Obecnie Felicjan Andrzejczak koncertuje z Budką Suflera, śpiewając wspólnie z Krzysztofem Cugowskim. Realizuje też swoje solowe projekty.
rozwiń zwiń