Tomasz Korpanty: nie jestem wokalistą, któremu wszystko przychodzi łatwo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 10:06
- W tym momencie nie jestem na etapie kariery, z którego byłbym aż tak bardzo zadowolony, ale jest OK. Ostatni rok nauczył mnie wiele pokory i teraz cierpliwie pracuję nad kolejną płytą - mówił w radiowej Jedynce Tomasz Korpanty.
Audio
  • Tomasz Korpanty o singlu "Jak dobry sen", który zwiastuje nową płytę (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Korpanty
Tomasz KorpantyFoto: Jacek Konecki/PR

Ten wokalista, gitarzysta i autor tekstów o swojej drodze muzycznej sam mówi, że jest bardzo długa. Szerokiej publiczności dał się poznać w programie telewizyjnym "Droga do Gwiazd". Następnie zadzwonił do niego basista Varius Manx, co zaowocowało tym, że przez jakiś czas grał w tym zespole jako gitarzysta. Przez kilka lat brał udział również w wielu innych projektach, m.in. był członkiem zespołu Andrzeja Piasecznego.

Utwory Tomasza Korpantego wykorzystane zostały też w kinie i telewizji. Utwór "Seattle" znalazł się w ścieżce dźwiękowej serialu "39 i pół", a "Cross For Love” w "Kochaj i tańcz". W marcu 2013 roku ukazała się natomiast jego debiutancka płyta solowa "Taki jestem". Oba promujące ją single: "Czas nie liczy dni" oraz "Królewna" były Piosenkami dnia Jedynki.

Obecnie Tomasz Korpanty ponownie zamknął się w studio i pracuje nad nowym materiałem. - Chciałbym poprosić swoich przyjaciół tekściarzy i muzyków, żeby coś dla mnie napisali. Na razie mam kilka swoich rzeczy w wersji demo, w tym świeżutki singiel, który ze sobą przyniosłem. Mam nadzieję, że jeszcze jesienią tego roku zacznę nowy etap - podkreślał muzyk.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Singiel, który Tomasz Korpanty zaprezentował w audycji nosi tytuł "Jak dobry sen".

Rozmawiała Maria Szabłowska.
"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg/ag

Czytaj także

Szymon Wydra: publiczność jest najbardziej sprawiedliwym sędzią

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:43
- Mam nadzieję, że na nowej płycie zespołu Carpe Diem znajdzie się kilka utworów, które podbiją serca odbiorców. Dołożyliśmy wszelkich starań, byśmy i my po latach byli z niej zadowoleni - mówił w Jedynce wokalista zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łzy z nową płytą wracają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 16:04
25 marca na rynku ukaże się album grupy Łzy zatytułowany "Zbieg Okoliczności". To już siódmy album na koncie Łez i - jak zapewniają muzycy - będzie zupełnie nową jakością w ich wykonaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatiana Okupnik: "Blizna" to płyta bez ściemy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 17:00
- Kiedyś nie otwierałam się w tekstach tak jak na tej płycie. Tutaj jest zdecydowanie bardziej osobiście - mówiła w Jedynce o swoim nowym solowym albumie Tatiana Okupnik.
rozwiń zwiń