Katarzyna Groniec "Przetańczyłam już wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 20 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Katarzyna Groniec
Katarzyna GroniecFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu Katarzyny Groniec.
"Wiszące ogrody" to studyjny krążek z piosenkami klasyków: Paolo Conte, Jacquesa Brela, Bertolta Brechta, Kurta Weilla, Nicka Cave’a. To piosenki niosące wielki ładunek energetyczny i emocjonalny.

Katarzyna Groniec w radiowej Jedynce: Brel to mój idol, niezmiennie >>

Złożona z nich opowieść prowadzi słuchacza przez pełne namiętności ludzkie życia, smutno – zabawne, wulgarne, wyzywające, niewinne. Życia dla których wspólnym mianownikiem wciąż pozostaje nadzieja, że gdzieś jest piękno za którym tęsknimy, że w każdym człowieku, niespodziewanie możemy odkryć świetlistość i dobro, którego, zważywszy na okoliczności, w jakich poznajemy bohaterów, nie spodziewamy się zobaczyć.
W entuzjastycznej nadekspresji i szaleństwie, w szepcie na granicy słyszalności, w gorzkiej prawdzie, czasem w lekkości bytu, a czasem tylko we wspólnym poszukiwaniu wiszących ogrodów znajdujemy nas samych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Dąbrowska płakała przez inną Kasię

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 19:59
Serial "Na dobre i na złe" to tylko fragment jej zawodowej działalności. O innych pasjach Katarzyna Dąbrowska opowiadał w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec i mocne pieśni wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 18:09
- Niektóre z tych piosenek mają 50 lat lub więcej, mają prawo się zestarzeć, szczególnie w warstwie aranżacyjnej. Ale tekst i tematyka dotykają ważnych spraw, opowiadają o emocjach inaczej, niż to się robi dziś - mówi artystka, która w recitalu "Wiszące ogrody" śpiewa teksty Brela, Contego, Weilla, Brechta, Cave'a i Costella.
rozwiń zwiń