X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julia Kijowska: moim punktem odniesienia była Sinéad O'Connor

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 07:39
- Oglądając film "Miłość" pewnie wyda się to przedziwne, ale jak patrzyłam na wywiady z nią, to dostrzegłam u niej jakąś wielką siłę konstrukcji i idei, za które daje się pokroić. A zarazem jakąś niewiarygodną delikatność, wręcz głos, który nie wychodzi na zewnątrz, tylko idzie do środka - mówiła w Jedynce Julia Kijowska.
Audio
  • Julia Kijowska o filmie "Miłość" i nominacji do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (Aktualności kulturalne/Muzyczna Jedynka)
Julia Kijowska jest nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013 za rolę w filmie Miłość Sławomira Fabickiego
Julia Kijowska jest nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013 za rolę w filmie "Miłość" Sławomira FabickiegoFoto: PAP/Jakub Kamiński

To właśnie słynna irlandzka piosenkarka Sinéad O'Connor była inspiracją dla aktorki w trakcie pracy nad postacią Marii, bohaterki "Miłości". Za rolę zamężnej kobiety, która zostaje zgwałcona przez swojego przełożonego, otrzymała nominację do corocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów wyróżniających się indywidualnością.

Julia Kijowska przyznaje, że praca na planie najnowszego filmu Sławomira Fabickiego bardzo wiele ją nauczyła. - Miałam wiele nowych zadań i wiele emocji, które musiałam z siebie powyciągać. To jest rodzaj jakiś receptorów, które zostają gdzieś na ciele i potem można z nich korzystać również na inne sposoby - tłumaczyła aktorka.

Julia Kijowska z Marcinem Dorocińskim na tej samej wojnie >>>


Wśród piątki nominowanych do nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego znaleźli się jeszcze Dawid Ogrodnik, Marta Nieradkiewicz, Piotr Głowacki i Magdalena Berus. O patronie tego prestiżowego wyróżnienia, Zbigniewie Cybulskim, Julia Kijowska powiedziała, że z każdą swą kolejną rolą, w miarę jak zwiększa się jej zawodowa samoświadomość, coraz bardziej ją on zadziwia. - Im więcej wiem na temat tego zawodu, tym trudniej jest mi odgadnąć fenomen Zbigniewa Cybulskiego. Tym trudniej jest mi dobrać się do tych narzędzi, którymi się posługuje i tego, w jaki sposób on jest przed kamerą, co przed nią wyprawia - podkreślała aktorka.

Wywiady z ludźmi kultury w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Po raz pierwszy Julia Kijowska była nominowana do Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego w zeszłym roku za rolę Chai w filmie "W ciemności" Agnieszki Holland. Tegorocznego laureata tego wyróżnienia poznamy 26 marca podczas gali w warszawskim Kinie Iluzjon.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Skibińska: teatr nie jest dla mas

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:00
- W teatrze nie znam granic. Chcę iść dalej i dalej. Chcę dziwić się i przełamywać wstyd. Z reżyserami, z którymi współpracuję, opowiadamy prawdziwe historie. Taki teatr mnie interesuje - mówiła w Jedynce Ewa Skibińska, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrafi zagrać nawet zsiadłe mleko. Jan Peszek, aktor odważny i elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 01:00
- Nie lubię letnich sytuacji. Lubię letnie albo gorące, ekstremalne, bo w nich odbija się człowiek. Przygoda aktorska jest dla mnie ciągle niezwykle pociągająca, bo daje mi możliwość zaglądania w ekstremalne sytuacje ludzkie - mówił aktor i reżyser w Jedynkowym "Spotkaniu z mistrzem".
rozwiń zwiń