Grzegorz "Wolf" Wilk o swojej płycie: moja, moja, moja!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 16:30
W lutym ukazała się debiutancka płyta Grzegorza "Wolfa" Wilka - wokalisty, kompozytora i autora tekstów - zatytułowana "Wolf - Flow". Na płytę składa się 11 piosenek, w większości jego autorstwa.
Audio
  • Grzegorz "Wolf" Wilk śpiewa w studiu Muzycznej Jedynki
Grzegorz Wolf Wilk
Grzegorz "Wolf" WilkFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

- Pracowałem nad nią długo i chciałem, żeby była taka moja, moja, moja bez żadnych ingerencji z zewnątrz - mówi Grzegorz "Wolf" Wilk . Artysta nie chciał, żeby ktoś mówił mu co ma śpiewać i jak. Nagrywając płytę mógł sobie pozwolić na pełną swobodę.

Jak Wilk stał się Wolfem >>>

Wolf jest na scenie artystycznej od 16 lat, ale prawdziwą popularność przyniósł mu udział w programie Telewizji Polskiej "Jaka to melodia". Śpiewa w niej piosenki różnych artystów polskich i zagranicznych. Próbkę swoich możliwości dał w "Muzycznej Jedynce" i zaśpiewał kilka utworów bez podkładu instrumentalnego.

Artysta przyznaje, że jest wszechstronnie wykształcony. Ma w ręku fach informatyka, socjologa, ukończył specjalizację francuską na filologii polskiej, ma również uprawnienia technika dentystycznego. - Poszalałem trochę przed trzydziestką - śmieje się piosenkarz.

 

Na płycie "Wolf - Flow" znalazł się m.in. utwór "Zamknięta na klucz" , który był Piosenką dnia Jedynki.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

"Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku od godz. 13 do 15.

(ag/asz)

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Skrzek o Niemenie: byliśmy kumplami do końca

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 17:00
- Mocno sobie zaufaliśmy - wspominał w radiowej Jedynce Józef Skrzek jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzman Adam Pierończyk: koncert jest jak codzienny maraton

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 16:32
- To nie lada wyzwanie kondycyjne. Moje występy trwają około godziny. W tym czasie nie mam wsparcia kolegów. Nie towarzyszy mi perkusja i kontrabas. Jest tylko jeden saksofon, w który muszę dmuchać. Nie mogę sobie pozwolić na przerwę - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Adam Pierończyk, który wydał swoją solową płytę pt. "The Planet Of Eternal Life".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: jestem szczęśliwy, bo robię to, co lubię

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 18:35
- Mam to, co jest celem każdego artysty: mieszkam w głowach i w sercach publiczności - powiedział piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. W radiowej Jedynce Mietek Szcześniak ujawnił swoje najbliższe muzyczne plany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek nie czuje się gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 18:17
Maria Peszek po ostatnim koncercie w Warszawie czuje, że jest w najlepszym momencie jako artystka. - Nie wiem, czy można to nazwać, że czuję się jak gwiazda - zastrzega. Ale czuje się, jako bardzo doceniona artystka.
rozwiń zwiń