Panasewicz o płycie "Fotografie": zaczynało się niewinnie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:24
- Miałem już propozycję, a nawet ochotę, by coś nagrać. Miałem też kilka piosenek różnych kompozytorów, ale nie uważałem, że to materiał gotowy, by nagrać płytę. Pewnego wieczoru pomyślałem, że napiszę do Johna Portera... - o pracy nad solowym krążkiem opowiadał Janusz Panasewicz w radiowej Jedynce.
Audio
  • Janusz Panasewicz o nowej solowej płycie "Fotografie" (Muzyczna Jedynka)
Janusz Panasewicz
Janusz PanasewiczFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Od Portera Panasewicz dostał kilka ascetycznych kompozycji, ale wciąż nie miał pomysłu, w jaką stronę pójść. Ktoś mu wspomniał o młodym producencie Kubie Galińskim. - Przyszedł uzbrojony w ogromną energię i od początku twierdził, że "wie jak to zrobić" i mam mu zaufać. Kiedy ktoś tak stawia sprawę, ja nie mam wyboru - mówił Panasewicz w "Muzycznej Jedynce".

Dzięki aranżacjom Galińskiego na "Fotografie" składa się 11 nowoczesnych i ciekawych kawałków. Choć wokalista Lady Pank próbował uciec od brzmienia zespołu, zrozumiał, że zawsze będzie z nim kojarzony. - Nawet, gdyby Wagner skomponował mi muzykę, a ja wykonałbym jakąś wokalizę i tak ludzie szukaliby w tym Lady Pank. Muszę z tym żyć i nie za bardzo się wstydzę - dodał z uśmiechem.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Gość Jedynki do drugiego solowego albumu podszedł bardziej osobiście niż do krążka "Panasewicz" z 2008 roku. - W sensie mojej pracy i zaangażowania ta płyta jest mi bardzo bliska. Wcześniej robiłem to, czego ode mnie oczekiwano, czyli żebym napisał tekst, ryknął. Tu byłem bardziej czuły na wszystko, siedziałem z tym materiałem na co dzień - wyjaśnił.

Koncerty Lady Pank na tasie Lata z Radiem [wideo] >>>

W nagraniach "Fotografii" udział wzięli także: Mateusz Waśkiewicz - gitara, Piotr "Wino" Winnicki - gitara, Jacek Szafraniec - bas, Kuba Jabłoński - perkusja, Kuba Galiński - klawisze, gitary, przeszkadzajki i Natalia Gadzina - skrzypce.

Płyta "Fotografie" ukazuje się 25 marca. Album promuje utwór "Między nami nie ma już", który był Piosenką dnia Jedynki. Na kiedy Janusz Panasewicz planuje trasę koncertową? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank pod chińską granicą i rosół ze strun

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 15:06
- Nie było żadnej ochrony, żadnych bramek, scena była malutka, na niej dwie kolumny i jeden mikrofon. To była masakra - o początkach działalności zespołu opowiada Jan Borysewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Lady Pank i rockandrollowe życie na trasie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:02
- Potrafiliśmy cały rok spędzić poza domem. Dostawałem aż uczulenia od hotelowej wykładziny. Cały czas koncerty, balangi i tak w kółko. Jak rockandrollowcy, prawidłowo znaczy się - wspominał Jedynce Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Minus zero", czyli Lady Pank podbijają USA

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:42
- Przyjechali do nas Amerykanie i powiedzieli, że skoro jest takie zainteresowanie Polską z racji Solidarności i stanu wojennego, to chcieliby to wykorzystać - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, autor tekstów i współtwórca zespołu Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń