X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płytą "Podaj rękę Ukrainie" wspomożemy rodziny ofiar Majdanu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 10:00
- W całej tej tragicznej historii to dla mnie bardzo radosny moment, ponieważ nareszcie w sposób rzeczywisty jesteśmy w stanie im pomóc - mówił w Jedynce Karol Kus, lider zespołu Taraka.
Audio
  • Karol Kus o pracy nad płytą "Podaj rękę Ukrainie" (Muzyczna Jedynka)
Karol Kus, zespół Taraka
Karol Kus, zespół TarakaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Muzycy zespołu Taraka za kilka tygodni udadzą się do Kijowa, by poprzez Fundację Otwarty Dialog przekazać pieniądze ze sprzedaży płyty, która specjalnie w tym celu została nagrana. Abum "Podaj rękę Ukrainie", który ukazał się 18 marca pod patronatem radiowej Jedynki, powstał w ekspresowym tempie z uwagi na zaostrzającą się sytuację na Ukrainie. - Kiedy 150-tysięczny tłum na Majdanie zaśpiewał piosenkę wspólnie z nami, poczułem coś niewiarygodnego - mówił w lutym lider zespołu po powrocie z Kijowa , gdzie zespół Taraka zaprezentował piosenkę "Podaj rękę Ukrainie". Utwór stał się nieformalnym hymnem Majdanu, a zespół nagrał go w trzech wersjach językowych, by dotrzeć z ukraińską sprawą do szerszej publiczności.

- Bardzo mnie cieszy, że nawet przez sekundę podczas nagrywania tej płyty nie zastanawialiśmy się nad dźwiękami - mówi Karol Kus w "Muzycznej Jedynce" . Płyta polsko-ukraińskiego zespołu jest bowiem naturalnym połączeniem melodii dwóch bliskich sobie narodów, świadectwem piękna muzyki słowiańskiej.

- Ta muzyka łączy dwa podstawowe elementy: prostotę i wirtuozerię. Jest bardzo szczera w tekstach, które opowiadają o nas, Słowianach. Pokazują nasze przywary i wszystko, co mamy najpiękniejsze do wypowiedzenia. Daje też ludziom rodzaj spełnienia - mówił Kus w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Zapraszamy do wysłuchania/obejrzenia całej rozmowy!

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/jp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Ukraina
Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-03-27 10:47 Zgłoś
Banderowskie rodziny też? Tych spod czerwono czarnych flag, jakich mnóstwo tam było?

Czytaj także

"Podaj rękę Ukrainie" nieformalnym hymnem Majdanu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 15:50
Ta piosenka w kilka dni zrobiła oszałamiającą karierę. Wielokrotnie zabrzmiała na kijowskim Majdanie. O kulisach jej powstania opowiada w "Muzycznej Jedynce" Karol Kus, lider zespołu Taraka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Ukrainy. "Oni proszą tylko o prawo do prawa"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 17:00
- Chciałam zobaczyć na własne oczy, z samego serca Majdanu, dokąd naprawdę dążą ci ludzie. Darzę ich absolutnym podziwem - mówiła w radiowej Jedynce aktorka Olena Leonenko, która zaśpiewa na dobroczynnym koncercie w Filharmonii Narodowej.
rozwiń zwiń