X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureat Nagrody im. Cybulskiego: aktorstwo daje poczucie chwili

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 15:03
- Gdy stoisz na scenie lub przed kamerą i pada sakramentalne słowo "akcja", to czujesz upływający czas - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Głowacki, laureat tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla najbardziej obiecującego polskiego aktora młodego pokolenia.
Audio
  • Laureat Nagrody im. Cybulskiego: aktorstwo daje poczucie chwili (Muzyczna Jedynka)
Piotr Głowacki z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego w studiu radiowej Jedynki
Piotr Głowacki z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Głowacki dostał ją za rolę w filmie "Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa, w którym wcielił się w postać Jacka, brata chłopaka, który cierpi na autyzm. - Przystępując do pracy odkrywałem dla siebie główny wątek filmu, którym było braterstwo. Bardzo ciekawe samo w sobie jest być z kimś związanym w nierozerwalny sposób - powiedział aktor.

Gość radiowej Jedynki przyznał, że przyzwyczaił się do bycia nominowanym do tej nagrody. Zdarzyło mu się to już trzykrotnie za role w filmach "Oda do radości", "80 milionów" i właśnie "Dziewczyna z szafy". Dlatego, gdy tym razem usłyszał swoje nazwisko to pomyślał, że ktoś się pomylił. - Nagroda im. Cybulskiego jest jedyną w Polsce, o której wcześniej nie informuje się zwycięzcy. Wszyscy nominowani przychodzą w oczekiwaniu. Przeżywałem to jednak w spokoju i nagle okazało się, że to ja. Byłem zaskoczony - powiedział.

W rozmowie z Joanną Sławińską tłumaczył, że Zbigniew Cybulski jest dla niego  pierwszą, nowoczesną ikoną polskiego kina. Jego zdaniem, stał się nią dzięki specyficznemu stosunkowi do kamery. - On nią władał. Nie udawał naturalności, po prostu był człowiekiem, który miał bardzo konkretny przekaz. Wiedział, że jest obserwowany przez kamerę i starał się przekazać swoją kwestię najmocniejszymi środkami. To go najbardziej wyróżniało i spowodowało, że pozostanie na zawsze w polskim kinie - powiedział Głowacki.

Dla niego samego aktorstwo jest zawodem i zabawą. - Urzeczywistnianiem rzeczy wyobrażonych przy pomocy swojego ciała oraz wszystkiego, co może się do tego ciała zbliżyć, na tle czego ciało może być pokazane - powiedział. Aktorstwo jest też dla niego drogą przez życie. Głowacki tłumaczył, że stara się dopasowywać do tekstu i danego scenariusza. Jednak podstawą zawodu jest poczucie wolności.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa wygrała festiwal w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:51
Debiut kinowy niezależnego filmowca pokonał w Wiecznym Mieście na zakończonym w niedzielę XIII Festiwal Kina Niezależnego filmy z USA, Filipin, Szwajcarii, Niemiec i Izraela i okazał się najlepszym filmem zagranicznym
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Piotr Głowacki najlepszym młodym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 23:46
Wyróżnienie przyznawane jest młodym polskim aktorom, którzy "wyróżniają się wybitną indywidualnością". Artysta odebrał statuetkę podczas środowej gali w Kinie Iluzjon w Warszawie.
rozwiń zwiń