Joanna Kondrat: wreszcie jestem w okolicy mojego muzycznego domu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 16:52
- Nigdy dotąd nie miałam chyba takiego komfortu tworzenia i bycia rozumianą przez muzyków, z którymi przyszło mi pracować - mówiła w Jedynce Joanna Kondrat, wokalistka i autorka tekstów.
Audio
  • Joanna Kondrat o nowej płycie i piosence "Wiosna" (Muzyczna Jedynka)
Joanna Kondrat
Joanna KondratFoto: Jacek Konecki/PR

Debiutancka płyta Joanny Kondrat - "Samosie" - ukazała się w 2011 roku. Rok później przyszedł sukces w postaci głównej nagrody w konkursie "Debiuty" na Festiwalu w Opolu. Obecnie artystka kończy prace nad kolejnym albumem.

Już niebawem, 31 marca, ukaże się natomiast dwupłytowe wydawnictwo "Muzyka czterech stron świata" będące kompilacją utworów z gatunków world music, jazz, folk i etno. Wśród premierowych nagrań polskich wykonawców usłyszymy m.in. "Wiosnę" Joanny Kondrat. Piosenka ta - tyle, że w innej aranżacji - znajdzie się również na nowej płycie wokalistki.

Joanna Kondrat: wciąż mam wrażenie, że debiutuję >>>

- "Wiosna" była nagrana właśnie z myślą o niej. Potem nasze poszukiwania zatoczyły dosyć szeroki łuk. Myślę, że ma to związek z rozwojem osobowym. Zaczęliśmy dojrzewać, też pojęcie brzmienia zaczęło ewoluować i zaprowadziło nas do takiego punktu, w którym zapragnęliśmy zamknąć troszeczkę inne kolory na naszym albumie - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Joanna Kondrat.

Album "Muzyka czterech stron świata" składać będzie się z dwóch płyt: "Kobiety" i "Mężczyźni". Obok Joanny Kondrat pojawią się na nim m.in. również Dominika Zioło, Dorota Osińska i Lora Szafran.

Przedłużają się z kolei prace nad drugą solową płytą Joanny Kondrat. - Szukamy prawdy. Prawdy o sobie i prawdy w muzyce. Szukamy przestrzeni na wolną wypowiedź w muzyce. To proces, który trwa. Właściwie byliśmy gotowi wydać płytę już przed rokiem. Rozmowy na temat szeroko rozumianego brzmienia sprawiły jednak, że zaczęliśmy rozgrzebywać to wszystko, zastanawiać się jakie właściwie emocje przekazujemy w tych utworach i jacy jesteśmy. Myślę, że jeszcze chwilę poświęcimy na aranżację i zamknięcie nagrań – stwierdziła artystka.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Joanna Kondrat zdradziła już jednak tytuł nowej płyty - "Karma". Jej premiera planowana jest na późną wiosnę 2014 roku.

Rozmawiała Iza Żukowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

pg/asz

Zobacz więcej na temat: Jazz Opole płyta

Czytaj także

Maja Sikorowska i Przemek Sokół chcą podbić Opole bałkańską muzyką

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 17:04
- Bardzo chcielibyśmy wystąpić z piosenką "Boso na bal" na festiwalu w Opolu. Zamierzamy zgłosić ją do konkursu "Premiery". Nie wiemy jeszcze, czy się uda, ale jesteśmy dobrej myśli - mówiła w Jedynce piosenkarka Maja Sikorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panasewicz o płycie "Fotografie": zaczynało się niewinnie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:24
- Miałem już propozycję, a nawet ochotę, by coś nagrać. Miałem też kilka piosenek różnych kompozytorów, ale nie uważałem, że to materiał gotowy, by nagrać płytę. Pewnego wieczoru pomyślałem, że napiszę do Johna Portera... - o pracy nad solowym krążkiem opowiadał Janusz Panasewicz w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski i Tangata Quintet chcą przywrócić należne miejsce tangu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:55
- Zbieram stare, przedwojenne płyty z polskimi tangami i wyszukuję historie na temat, dziś już często zapomnianych, artystów. Chciałem nagrać płytę, żeby przypomnieć o nich - mówił w Jedynce Artur Gadowski o albumie "TanGado".
rozwiń zwiń