Zespół LOKA: poruszamy się w różnych stylistykach zachowując charakter

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 17:24
Tak też było podczas trasy Lata z Radiem 2013. - To była niezła impreza. Radiowe koncerty mają swój niepowtarzalny klimat - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Porowski z zespołu LOKA.
Audio
  • Grzegorz Porowski i Kamil Mikuła o muzyce zespołu LOKA (Muzyczna Jedynka)
Kamil Mikuła i Grzegorz Porowski w studiu radiowej Jedynki
Kamil Mikuła i Grzegorz Porowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

LOKA na scenie Lata z Radiem w Wieluniu >>>

Porowski przyznał, że podczas koncertów LOKA zawsze stara się dać show, który ma w sobie dużą dawkę energii i humoru. - Gramy różne piosenki, a nakręca nas audytorium - wyjaśnił wokalista.

Nazwa zespołu LOKA wzięła się trochę z przypadku. Ale, jak wszystkie przypadki, ma drugie dno. Wymyślił ją klawiszowiec Kamil Mikuła. Dopiero później okazało się, że jest osadzona w mistycznych, wschodnich klimatach. Wiadomo też, że "loca" po hiszpańsku znaczy szalony. -  LOKA to słowo krótkie, które nam się podobało i pasuje do energii zespołu - wyjaśnił Porowski w "Muzycznej Jedynce".

Ostatnio muzycy wydali singiel D.N.A., który był Piosenką dnia Jedynki . - Jest w niej dużo słowiańskiej melodii w kontekście starej polskiej muzyki, którą szanujemy i eksplorujemy. Założyliśmy sobie, że będziemy czerpać z Czerwonych Gitar i bigbitu ubierając to w nowoczesną produkcję - mówił Porowski w rozmowie z Marcinem Kusym.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Singiel zapowiada też drugą płytę zespołu, który pojawi się nie wcześniej niż po wakacjach. Swoje pomysły na nią muzycy będą rejestrować pomiędzy letnimi koncertami.

Kiedy i gdzie będzie można usłyszeć LOKĘ? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/pj

Zobacz więcej na temat: Czerwone Gitary LOKA MUZYKA

Czytaj także

Autor biografii Krzysztofa Klenczona: prapoczątkiem Czerwonych Gitar były Pięciolinie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 19:57
- To bardzo ważny zespół, który dla Krzysztofa Klenczona i pozostałych muzyków, którzy później założyli Czerwone Gitary okazał się trampoliną do wielkich karier - mówił w Jedynce Dariusz Michalski, autor książki "Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor piosenki "Anna Maria": najtrudniejsze i najpiękniejsze jest pytanie o szczęście

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 11:57
Jest autorem takich przebojów jak "Dzień jeden w roku", "Niebo z moich stron", "Mały książę", "Słowo jedyne – Ty" czy "Tak bardzo się starałem". O tym jak powstawały wielkie polskie przeboje i czy wszystko da się wyrazić słowami opowiadał Krzysztof Dzikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymyśl tytuł koncertu na jubileusz Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 20:00
3 stycznia 2015 r. Czerwonym Gitarom stuknie równo 50 lat. Zespół przygotowuje jubileuszowy koncert i dobiera piosenki, które zagra. Nie jest to łatwe, bo Czerwone Gitary w swym dorobku mają 270 utworów. Słuchacze "Muzycznej Jedynki" mogą wymyślić tytuł koncertu.
rozwiń zwiń