Luxtorpeda w swoich piosenkach śpiewa szczerze to, co myśli

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 16:59
W zestawieniu jednego z miesięczników muzycznych zespół Luxtorpeda dostał tytuł "Rozczarowanie roku". Za to, że w 2013 nie wydał płyty. Nowa płyta zadebiutuje w Prima Aprilis.
Audio
  • Członkowie zespołu Luxtorpeda o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Robert Friedrich Litza (P) i Przemysław Frencel Hans (L) z zespołu Luxtorpeda
Robert Friedrich "Litza" (P) i Przemysław Frencel "Hans" (L) z zespołu LuxtorpedaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Robert Friedrich "Litza" wyjaśnia w "Muzycznej Jedynce" , że zespół zatęsknił za nowymi kompozycjami. - Tak się ruszyło komponowanie nowej płyty, że myśleliśmy, że w listopadzie 2013 roku ją skończymy - mówi muzyk. Jednak nie dali rady, bo trudno jest siedzieć w studiu i jednocześnie dawać koncerty. Fani przyjęli to ze spokojem, a na Facebooku pisali, że wolą, aby powstało coś porządnego, niż gdyby zespół miał nagrać byle co.
1 kwietnia będzie wreszcie premiera nowej płyty Luxtorpedy zatytułowanej "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki”. W sklepach płyty są już od środy. Na Allegro w niecałą minutę poszła cała partia dwóch tysięcy podpisanych przez nich płyt. Więcej krążków wydawca nie dał im do tej formy sprzedaży, a chętnych do kupienia było dużo więcej.
Przemysław Frencel "Hans" zapewnia, że piosenka "Cały cyrk" nie jest wzorowana na piosence "A my nie chcemy uciekać stąd" Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Łapińskiego. - Nie znałem wcześniej tego utworu - zapewnia Hans. - Ale skojarzenie może być jak najbardziej trafne - mówi muzyk. Podkreśla, że w swoich piosenkach zespół stara się szczerze mówić to, co myśli. A Litza zwraca uwagę, że nie chciałby, aby teksty Luxtorpedy były o niczym. - Zawsze musi to być przecierpiane, przeżyte, przemyślane, przedyskutowane w zespole - dodaje.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

(ag)

Czytaj także

Grzegorz "Wolf" Wilk o swojej płycie: moja, moja, moja!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 16:30
W lutym ukazała się debiutancka płyta Grzegorza "Wolfa" Wilka - wokalisty, kompozytora i autora tekstów - zatytułowana "Wolf - Flow". Na płytę składa się 11 piosenek, w większości jego autorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski został wirtuozem gitary dzięki cioci Basi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 16:05
Znakomity gitarzysta, kompozytor, szef różnych zespołów wspomina, że o wyborze instrumentu zadecydował przypadek. Jego ciotka pokazała jak na gitarze zagrać cztery akordy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tercet Egzotyczny nie chciał współpracować z SB

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 12:13
Występy dwóch gitarzystów w wielkich sombrerach i wokalistki śpiewających piosenki w duchu latynoskim przez niektórych krytyków były nazywane "uosobieniem kiczu". Izabela Skrybant-Dziewiątkowska wyjaśnia w radiowej Jedynce, że była to zemsta za odmowę współpracy ze służbami.
rozwiń zwiń