Adam Krylik "Piosenka piekarza"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 18:38
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 1 kwietnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Adam Krylik
Adam KrylikFoto: materiały promocyjne/Warner Music Poland

Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z debiutanckiej płyty artysty zatytułowanej "Kto za mną stoi".
Na albumie znalazły się proste w formie i ujmujące w przekazie piosenki o marzeniach, miłości czy odkrywaniu rzeczy dawno już odkrytych takich jak: niepowtarzalność zdarzeń, potrzeba samotności, odnalezienie swojej pasji jako sposób na szczęście. Artysta pokazuje te wartości w nowym, niebanalnym ujęciu muzycznym. Czasem z przymrużeniem oka, czasem zupełnie wprost.
Warstwa tekstowa w większości należy do Michała Zabłockiego znanego krakowskiego poety, reżysera i scenarzysty, autora tekstów m.in. dla Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila.
***
Adam Krylik to artysta, który ceni sobie prostotę i naturalność. Inspiruje się codziennością i tym, co zwyczajne. To wokalista obdarzony ciepłą, lekko "chropowatą" barwą głosu o imponującym dorobku wokalnym. Jest wokalistą, kompozytorem, producentem i liderem. Przez wielu uważany za jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Stworzył własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej, a jego muzyka jest mieszanką rocka, soft rocka, folk rocka z elementami jazzu.
Współpracował m.in z: Edytą Górniak, Kasią Kowalską, Mietkiem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Reni Jusis itd. Od kilku lat współpracuje z Adamem Sztabą i jego Orkiestrą oraz Teatrem Roma.  
Laureat m.in Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Szansy na Sukces, Festiwalu Sopot Top Trendy. W 2012 roku znalazł się w gronie największych polskich artystów występujących na płycie "Klenczon Legenda w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi" wykonując utwór "Raz na tysiąc nocy" obok takich gwiazd jak Stanisław Soyka, Robert Gawliński, Muniek Staszczyk, Kasia Kowalska, Maciek Maleńczuk i inni.

materiały promocyjne Warner Music/ag

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki

Czytaj także

Bisquit "Wielki mały człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 17:30
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 17 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Panasewicz "Między nami nie ma już"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 18:54
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 24 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Mono "Kochać inaczej" Symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 27 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń