Adam Krylik: album "Kto za mną stoi" to nowy rozdział w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 19:50
- Dzieci znają mój głos z bajek, niektórzy kojarzą mnie z reklam i koncertów z gwiazdami, ale płyta jest czymś naprawdę moim - powiedział w radiowej Jedynce wokalista i kompozytor Adam Krylik, który wydał ostatnio swój debiutancki album.
Audio
  • Adam Krylik o płycie "Kto za mną stoi" (Muzyczna Jedynka)
Adam Krylik w studiu radiowej Jedynki
Adam Krylik w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Adam Krylik jest aktorem dubbingowym, autorem muzyki i tekstów. Był wokalistą zespołów Harvester i Chili My, laureatem konkursu "Debiuty" na festiwalu w Opolu. Przez 10 lat związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Jako muzyk sesyjny współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej m.in. z Kasią Kowalską, Edytą Górniak, Reni Jusis, Krzysztofem Krawczykiem i Michałem  Bajorem. Jego autorską płytę pt. "Kto za mną stoi" promuje singiel "Piosenka piekarza", który był Piosenką dnia Jedynki. Cały materiał na albumie jest natomiast mieszanką soft rocka, folku i jazzu.

Krylik przyznał w "Muzycznej Jedynce", że nie zastanawiał się, jak płyta "Kto za mną stoi" powinna brzmieć. - To samo wyszło, dookreśliło się w momencie powstawania. Miałem czas, żeby tworzyć zwrotkę za zwrotką i refren za refrenem - stwierdził.

Na albumie słuchać jego fascynację gitarą akustyczną. - Lubię jej brzmienie - powiedział. Jak przyznał, korzystał też z pomocy wspaniałych muzyków. Współproducentami płyty są m.in. Marcin Barycki, Jacek Wąsowski, Jurek Runowski, Michał Grot i Michał Grotowski. - Muzycy, którzy lubią grać. To nie są technicy, a muzycy - podkreślił Krylik w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Większość piosenek na płytę Krylik napisał sam. - To są moje pierwsze teksty. Nigdy nie myślałem, że zacznę pisać. Chyba będę to robił częściej, bo widzę miły odzew - podsumował  piosenkarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/kul

Czytaj także

Beth Hart: czułam, że polska publiczność jest częścią mojego zespołu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 14:42
- Polska publiczność jest niewiarygodnie pełna pasji i miłości. Muszę być szczera, bo wszędzie, gdzie śpiewam, ludzie bardzo entuzjastycznie mnie przyjmują, jednak w Polsce publiczność była częścią muzyki, dawała nam całą swoją energię - mówiła Beth Hart w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Breakout powraca. Muzycy ogłaszają konkurs na tytuł nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 18:44
- Bogdan Loebl specjalnie, po tylu latach, napisał teksty, a więc mamy pełną doskonałość. Brak było wokalisty i tę rolę odgrywam ja - powiedział w radiowej Jedynce wokalista nowego-starego składu Kazimierz Pabiasz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: lubię podróżować uchem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 20:10
- Transoriental Orchestra to projekt, który nie rokował komercyjnych sukcesów. Natomiast okazało się, że ludzi, którzy - tak jak ja - lubią podróżować uchem po mapie, nie brakuje. Być może nie mogą sobie pozwolić na podróże po świecie, ale na płytę już tak. Wspólnie więc podróżujemy - mówiła w radiowej Jedynce Kayah.
rozwiń zwiń