Tomasz Szczepanik: poezja Jana Pawła II jest bardzo melodyjna

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 15:45
- Do pięknych tekstów głos sam się układa - powiedział w radiowej Jedynce wokalista zespołu Pectus Tomasz Szczepanik, który wziął udział w nagraniu płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła".
Audio
  • Tomasz Szczepanik o płycie "Miłość mi wszystko wyjaśniła" (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Szczepanik
Tomasz SzczepanikFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Wyjątkowy album, wydany z okazji kanonizacji Jana Pawła II, przypomina też, że wielki Polak był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, wybitnym mężem stanu i myślicielem, ale również znakomitym poetą. Tekstami utworów, które złożyły się na płytę są bowiem wiersze naszego papieża.

Zobacz specjalny serwis Polskiego Radia - Jan Paweł II >>>

Tomasz Szczepanik przyznał, że z wielką przyjemnością przyjął zaproszenie Roberta Jansona do udziału w tym projekcie - za warstwą muzyczną i produkcyjną płyty stoi właśnie lider zespołu Variux Manx. - Poczułem się bardzo wyróżniony, bo znalazłem się wśród takich artystów jak Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Urszula - powiedział gość "Muzycznej Jedynki".

Również Robert Janson wybrał wiersze Jana Pawła II, które zaśpiewali artyści. Tomasz Szczepanik wziął udział w dwóch nagraniach. - Płyta jest bardzo szczera. Muzycy, którzy wzięli udział w tym projekcie dali z siebie wszystko - zapewnił wokalista w rozmowie z Izą Żukowską.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

25 kwietnia 2014 roku Tomasz Szczepanik weźmie udział w koncercie na pl. Piłsudskiego w Warszawie z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Razem ze swoimi braćmi wykona utwór pt. "Z wolna słowom odbieram blask".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/mp

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: pierwsze kroki zawdzięczam chłopakom z Mafii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 14:23
- Moja determinacja do odnoszenia muzycznych sukcesów nie była aż tak wielka, jak ich - powiedział w radiowej Jedynce piosenkarz Andrzej Piaseczny, bohater kolejnego wydania cyklu "Bez Tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Mafia: dojrzeliśmy i wracamy z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:16
- W sensie medialnym mieliśmy długą przerwę. Nie ominęły nas też twórcze problemy. Wracamy, bo wreszcie możemy się wypowiedzieć artystycznie - powiedział w radiowej Jedynce Roman Słomka z zespołu Mafia. 3 lutego 2014 roku światło dzienne ujrzy najnowszy album grupy pt. "Ten świat nie jest zły" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Janson: na nowej płycie Varius Manx nie chcemy uciekać od żywiołu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 07:32
- Staramy się łączyć nowe trendy z tym co zawsze charakteryzowało nasz zespół. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć złoty środek, ale bez uciekania zanadto w ten, jak ja to nazywam, plastik - mówił w Jedynce o nowej płycie Varius Manx lider zespołu, Robert Janson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Placido Domingo w hołdzie papieżowi. Stefański: to będzie wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 09:38
W dniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski. O wydarzeniu w radiowej Jedynce opowiedział jego organizator.
rozwiń zwiń