X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Pszoniak: "Dziecko Rosemary" Holland nie jest remakiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 01:00
- Akcja będzie się dziać nie w Nowym Jorku, a w Paryżu - w XVI dzielnicy, która ma bardzo burżuazyjny charakter. Inny niż w filmie Romka Polańskiego będzie też klimat tej opowieści - mówił w radiowej Jedynce aktor, który w miniserialu "Dziecko Rosemary" wciela się w jedną z ról.
Audio
  • Wojciech Pszoniak o rolach w miniserialu "Dziecko Rosemary" i filmie "Carte Blanche" (Aktualności kulturalne/Jedynka)
Wojciech Pszoniak
Wojciech PszoniakFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Gram specjalistę od papirusów egipskich, członka sekty satanistów - wyjaśnił Wojciech Pszoniak . Aktor wrócił niedawno z Francji, gdzie kręcone były zdjęcia do 4-godzinnego miniserialu "Dziecko Rosemary". Agnieszka Holland wyreżyserowała go dla amerykańskiej telewizji NBC. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany już 11 maja.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Powieść Iry Levina "Dziecko Rosemary" znakomitym filmem pod tym samym tytułem rozsławił w 1968 roku Roman Polański. Teraz, zgodnie z informacjami zasłyszanymi na planie przez Wojciecha Pszoniaka, reżyser ma pojawić się w epizodycznej roli w miniserialu Agnieszki Holland.

Wojciech Pszoniak ostatnio pracował również na planie filmu "Carte Blanche" w reżyserii Jacka Lusińskiego. To oparta na faktach opowieść o tracącym wzrok nauczycielu historii (w tej roli Andrzej Chyra), który postanawia ukryć swą chorobę przed przełożonymi, aby doprowadzić swych uczniów do matury. Profesora okulistę, który stawia głównemu bohaterowi diagnozę, gra właśnie gość radiowwej Jedynki.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

- Pracując w teatrze w Paryżu poznałem muzyka akordeonistę, który chorował na tę niezwykle rzadką, genetyczną chorobę. Jest ona przekazywana przez matkę wyłącznie potomkom płci męskiej. W jej wyniku powoli, czasem trwa to latami, zanika wzrok - tłumaczył Wojciech Pszoniak.

Sam aktor swój występ w filmie "Carte Blanche", ze wględu na niewielki wymiar, nazywa "udziałem", a nie rolą. - Zdecydowałem się na tę propozycję, ponieważ uważam, że temat tego filmu jest bardzo interesujący. Przede wszystkim pokazane jest prawdziwe życie prawdziwego człowieka. Myślę, że wielu scenarzystów będzie zadrościło tego tematu, dlatego, że wymyśliło go samo życie - podkreślał Wojciech Pszoniak.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

pg/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-04-25 22:29 Zgłoś
Ten Pszoniak chyba się zbiesił. Co to jest "remakiem"?

Czytaj także

Pszoniak na Festiwalu Książki Słuchanej: radio jest szlachetne, zmusza słuchacza do udziału

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 21:55
- Aktor nie powinien czytać. Czyta lektor, a rolą aktora jest granie, to znaczy stwarzanie pewnej rzeczywistości, wciąganie słuchacza w świat, który kreuje, wtedy to ma wymiar sztuki - mówi Wojciech Pszoniak, który jest jednym z artystów biorących udział Festiwalu Książki Słuchanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: dom był moją pierwszą sceną

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 12:00
- Mama nie wierzyła mi, gdy mówiłem, że boli mnie brzuszek i nie mogę iść do przedszkola. Instynktownie zacząłem więc wzmacniać ekspresję... - wspominał wybitny aktor w Dwójkowej audycji z cyklu "W tyglu kultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Trela: przynajmniej jednego człowieka czegoś w życiu nauczyłem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 20:37
Nauka związana jest z kwestią Adolfa z "Dziadów", który wybitny polski aktor wygłaszał w teatrze podczas programu "Monologi". Złożyły się na niego utwory Adama Mickiewicza, Stanisława Wyspiańskiego i Cypriana Kamila Norwida, w legendarnych spektaklach Konrada Swinarskiego i Jerzego Grzegorzewskiego.
rozwiń zwiń