Krzysztof Tyniec: jako aktor ciągle się uczę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:11
- Wiem, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafię - przyznał w radiowej Jedynce aktor. Na pewno jednak nie musi się uczyć śpiewać. Udowodnił to m.in. na swojej płycie pt. "Ulotne piosenki"
Audio
  • Krzysztof Tyniec: jestem aktorem, który ciągle się uczy (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Tyniec
Krzysztof TyniecFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Krzysztof Tyniec jest aktorem kompletnym. Sprawdził się w teatrze, w filmie, w dubbingu, w kabarecie, a nawet w tańcu. Razem z Kamilą Kajak wygrał V edycję programu "Taniec z gwiazdami".

Jak tłumaczył w rozmowie z Marią Szabłowską, wszystkie swoje wcielenia aktorskie traktuje jednakowo. - Niczego nie wyróżniam. Związane jest to z pracą, a traktuję ją bardzo poważnie. Cokolwiek robię czy to jest dubbing, czy to jest rola w telewizji, czy to jest występ estradowy, staram się wykonywać najlepiej jak umiem - powiedział.

Aktor przyznał, że czasami nawet zatraca się w pracy, a jeszcze 15 lat temu mógłby nawet powiedzieć, że jest ona najważniejsza w jego życiu. -  Dziś najważniejsza jest moja rodzina, ale praca jest bardzo ważna. Lubię to, co robię - podkreślił gość "Muzycznej Jedynki".

Tyniec udowadnia to na swojej płycie "Ulotne piosenki". Album został wydany w ramach ekskluzywnej serii płytowej "Remanenty artystyczne", którą tworzą albumy z wykonaniami piosenek znanych aktorów, m.in. Mariana Opani , Stanisławy Celińskiej , Jacka Wójcickiego czy Joanny Trzepiecińskiej . - Na płytę trafiły moje piosenki, które powstały 5, 10, a nawet 15 lat temu. Dlatego jest to rodzaj remanentu. To nie jest płyta, która została nagrana w jednej sesji. Dokonanie remanentu zaproponowała mi wytwórnia muzyczna - wyjaśnił Krzysztof Tyniec.

Na co dzień Krzysztofa Tyńca można podziwiać na deskach warszawskiego Teatru Ateneum. Występuje m.in. w musicalu Agnieszki Osieckiej "Niech no tylko zakwitną jabłonie".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Krzysztofem Tyńcem.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/pj

Czytaj także

"Wesele" Marcina Libera. Między Smarzowskim i Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 13:02
- Filmy Andrzeja Wajdy i Wociecha Smarzowskiego były dla nas filarami przy ilustracji rytuału jakim jest wesele - powiedział w radiowej Jedynce reżyser Marcin Liber. Jego "Wesele" według Stanisława Wyspiańskiego zdobyło znakomite recenzje podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Boczarska: aktualność "Operetki" Gombrowicza jest porażająca

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 13:50
- Magia wielkich tekstów polega na tym, że one nigdy nie tracą na aktualności - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka Magda Boczarska, która wcieliła się w postać Albertynki w "Operetce" Witolda Gombrowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Idziak: Natalie Portman chciała nawiązać w swym debiucie do Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 19:46
- Jako mała dziewczynka była zafascynowana "Trzema kolorami: Niebieski” i "Podwójnym życiem Weroniki”. Ten ostatni film był, moim zdaniem, inspiracją dla "Amelii", więc nie zdziwiłem się, gdy okazało się, że Natalie Portman zaprosiła również do współpracy montażystę tego filmu - mówił w radiowej Jedynce słynny operator filmowy.
rozwiń zwiń