Justyna Steczkowska i Placido Domingo razem w hołdzie Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:52
- Zazwyczaj się nie denerwuję, choć małe zmartwienia pojawiają się, gdy spoczywa na mnie odpowiedzialność wykonania czegoś na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że anioły będą mi pomagały - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska przed niedzielnym koncertem "Placido Domingo live in Poznań”.
Audio
  • Justyna Steczkowska o wspólnym koncercie z Placido Domingo z okazji kanonizacji Jana Pawła II (Muzyczna Jedynka)
Justyna Steczkowska
Justyna SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert w Poznaniu odbędzie z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Pierwszą jego część wypełnią m.in. utwory znane z płyty Placido Domingo "Amore infinito", powstałe do tekstów papieża-Polaka, a w drugiej wykonane zostaną popularne przeboje operowe, operetkowe i musicalowe.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII >>> zobacz serwis specjalny

Gwiazdą wieczoru będzie hiszpański tenor Placido Domingo. Obok niego wystąpi m.in. Justyna Steczkowska. - Mam nadzieję, że nie zemdleję, gdy stanę obok niego. Bo tak może się zdarzyć, gdy człowiek widzi kogoś, kogo tak podziwia i szanuje. Jestem zakochana w wykonaniach Placido Domingo, szczególnie tych "mocnych" kompozytorów, jak Verdi. Mam chyba jego osiem płyt z wykonaniami różnych oper. Bardzo lubię jego głos. Poza tym to niezwykle przystojny mężczyzna - uśmiechała się w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka.

Przed koncertem Justyna Steczkowska miała okazję wymienić się ze słynnym tenorem kilkoma e-mailami. - Wydaje się niezwykle uroczym człowiekiem. Tak samo jak jego syn, z którym również będę miała przyjemność wykonać jego własną kompozycję, którą Placido Domingo Jr śpiewał m.in. z Vanessą Williams. Jest to bardzo piękny utwór, oparty na poezji Jana Pawła II - dzieliła się swymi spostrzeżeniami artystka.

Transmisja mszy kanonizacyjnej w Jedynce >>>

W niedzielnym koncercie "Placido Domingo live in Poznań” wezmą również udział sopranistki Virgina Tola i Micalea Oeste, a także Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Eegene Kohna.

Jesienią ma się ukazać nowa płyta Justyny Steczkowskiej. Zapowiada ją singiel "Terra", do którego słowa napisała Katarzyna Nosowska. - Po śmierci Grzegorza Ciechowskiego, który napisał teksty na moje dwie pierwsze płyty, szukałam dobrego tekściarza, który będzie rozumiał moją wrażliwość. Osobami, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie, jeśli chodzi o słowa, były Edyta Bartosiewicz i właśnie Kasia Nosowska. Z każdą z nich pracowałam już kilka razy i tym razem ponownie zgłosiłam się do Kasi. Wiedziałam, że stworzy słowa, które mnie poruszą i nie pomyliłam się - podkreślała piosenkarka.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg/tj

Czytaj także

Placido Domingo w hołdzie papieżowi. Stefański: to będzie wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 09:38
W dniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski. O wydarzeniu w radiowej Jedynce opowiedział jego organizator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golcowie i inni artyści śpiewają nową wersję piosenki dla Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 15:00
Kilkunastu znanych polskich artystów zaśpiewało dla Jana Pawła II. Z okazji kanonizacji polskiego papieża nagrali nową, symfoniczną wersję przeboju grupy Golec uOrkiestra „Leć muzyczko”.
rozwiń zwiń