Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 12:36
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 31 jeden dni maja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia królować będą tylko i wyłącznie polskie piosenki. Znajdą się wśród nich zarówno utwory sprzed lat, jak i te współczesne. W specjalnym plebiscycie słuchacze wybiorą też "Przebój 25-lecia wolnej Polski".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

Od 1 maja, przez cały miesiąc Radiowa Jedynka nadaje wszystkie największe i najważniejsze polskie przeboje. Nie zabraknie również piosenek mniej znanych wykonawców oraz debiutantów. Maj będzie więc dla słuchaczy okazją na przypomnienie sobie dorobku polskich artystów, a także szansą na zapoznanie się z wieloma nowymi twórcami.

- W Radiowej Jedynce przez cały rok podchodzimy z atencją do polskiej muzyki i zawsze nadajemy jej więcej niż zagranicznych przebojów. W tym roku wracamy jednak do prezentowania w maju tylko i wyłącznie nagrań rodzimych twórców. Chcemy w ten sposób uczcić ich wkład w rozwój naszej kultury i dać szansę naszym słuchaczom dotarcia do tych polskich piosenek, o których zapomnieliśmy, lub są ekskluzywnymi nowościami i jeszcze nie zdążyliśmy się z nimi oswoić - powiedział Zbigniew Zegler, kierownik Redakcji Muzycznej Radiowej Jedynki.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

W miesiącu polskiej piosenki, w związku ze zbliżającą się 25. rocznicą częściowo wolnych wyborów Radiowa Jedynka zaprasza też słuchaczy do udziału w plebiscycie na "Przebój 25-lecia wolnej Polski". Redakcja Muzyczna przygotowała 25 utworów ostatniego ćwierćwiecza, które znajdą się na Jedynkowej Liście Polskich Przebojów Dwudziestopięciolecia. Słuchacze wybiorą z nich jeden najważniejszy. Głosowanie odbywać się będzie podczas audycji "Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-15.00, a dla uczestników Jedynka przygotowała nagrody niespodzianki.

W maju na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia nie zabraknie również piosenek związanych ze zbliżającym się Festiwalem w Opolu. W swoich audycjach dziennikarze muzyczni przypomną najciekawsze momenty festiwalu, niezapomnianych artystów i wielkie przeboje, które przez lata gościły na opolskiej scenie.

Opole 2014: nominowani do SuperJedynek>>>

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/asz

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka MUZYKA

Czytaj także

Marek Gaszyński - jego piosenki cieszą słuchaczy od 55 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 15:39
Marek Gaszyński obchodzi 55-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się 17 kwietnia jubileuszowy koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs na cover piosenek Jacka Skubikowskiego. "Minęło 7 lat, wciąż pamiętamy"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 16:00
- Podtrzymywanie pamięci o Jacku jest dla mnie zupełnie naturalne, byliśmy grupą braterstwa broni, a jego piosenki to kamienie milowe polskiej rozrywki - mówił w Jedynce współtwórca zespołu Mech Maciej Januszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kaczmarek nie zostawia otwartych drzwi. Nagrał nową piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 09:00
- Zależało mi, aby odkryć ten utwór na nowo i zrobić to niekonwencjonalnie - powiedział piosenkarz Michał Kaczmarek, który nagrał singiel z piosenką pt. "Nie zostawiajmy otwartych drzwi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka o swojej "Antologii": nie mogę się nadziwić, że minął taki szmat czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 20:00
Znakomita artystka z dystansem podchodzi do swojej twórczości. - Oceniam ją na chłodno - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Zdzisława Sośnicka. W kwietniu ukazała się jej długo oczekiwana "Antologia".
rozwiń zwiń