Ewa Farna zmienia się

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 17:20
Ewa Farna nigdy nie uczyła się śpiewać. - Śpiewam, jak mi gęba urosła - mówi obrazowo, pytana w radiowej Jedynce, czy robiła coś ze swoim głosem, który ostatnio jej się obniżył. Opowiada też o swym albumie "(W)INNA?".
Audio
  • Ewa Farna zapowiada reedycję płyty "(W)INNA?" (Muzyczna Jedynka)
Ewa Farna
Ewa FarnaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ewa Farna uspokaja, że choć jej głos się obniżył, to nie musiała do tej pory przearanżować swych starych utworów i obniżać tonacji. Zauważa, że to normalne, iż głos nastolatki i głos 20-letniej kobiety są różne.

Piosenkarka przyznaje, że śpiewa od 13. roku życia. Nigdy nie uczyła się śpiewu. Ale cieszy się, że jej głos, choć nieszkolony, potrafił zaciekawić parę osób, które dały jej szansę, aby mogła robić to, co kocha.
Album "(W)INNA?" przełamuje dotychczasową tradycję, zgodnie z którą najpierw ukazywała się płyta w języku czeskim, a dopiero potem po polsku. - Nie potrafię teraz napisać czeskiego tekstu - przyznaje. Jej zdaniem, język czeski jest jeszcze mniej śpiewny niż polski.
Piosenkarka bardzo się cieszy z każdego koncertu. A koncertuje dużo. Do końca sierpnia, z dwoma wyjątkami, śpiewa w każdy piątek, sobotę i niedzielę.
Ewa Farna zapowiada reedycję płyty "(W)INNA?". Utwory będą nagrane w wersji jazzowej, soulowej, z solówkami. Już zamówione jest studio. Do końca roku powinny ukazać się jeszcze dwa single z tego albumu, a w sumie będą cztery. Gość "Muzycznej Jedynki" nie chciał zdradzić, jakie piosenki znajdą się na singlach.
Piosenkarka, która otrzymała dwie nominacje do SuperJedynek, w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (w kategoriach: SuperArtystka i SuperAlbum), zapewnia, że na 99 procent wystąpi w tegorocznej edycji opolskiej imprezy.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku od 13 do 15. Zapraszamy!

(ag/ac)

Czytaj także

"Hey Joe" na tysiące gitar - Rekord Guinnessa pobity... w kapturach!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 18:00
1 maja we Wrocławiu zagrała ponownie największa gitarowa orkiestra świata. 7344 muzyków podczas Thanks Jimi Festival ustanowiły nowy Rekord Guinnessa we wspólnym graniu piosenki "Hey Joe". Nie powstrzymała ich nawet ulewa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Waters i biografia, która pokazuje więcej, niż tylko Pink Floyd

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 21:04
Książka Dave'a Thompsona "Roger Waters. Człowiek za murem" to pierwsza pełna biografia członka kultowego zespołu. Dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki Zbigniew Krajewski podkreśla jej znaczenie dla zrozumienia twórczości Watersa i całego zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 12:36
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 31 jeden dni maja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia królować będą tylko i wyłącznie polskie piosenki. Znajdą się wśród nich zarówno utwory sprzed lat, jak i te współczesne. W specjalnym plebiscycie słuchacze wybiorą też "Przebój 25-lecia wolnej Polski".
rozwiń zwiń