Piersi: rozważamy powołanie Projektu Bałkanica

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 08:20
- Dostajemy mnóstwo wiadomości, w których ludzie proszą, by kontynuować ten nurt, ale Piersi nie są zespołem bałkańskim. Zastanawiamy się więc czy nie powołać do życia projektu, do którego moglibyśmy zaprosić naszych przyjaciół - rdzennych muzyków bałkańskich - mówili w radiowej Jedynce członkowie zespołu Piersi.
Audio
  • Piersi rozważają współpracę z muzykami z Bałkanów (Muzyczna Jedynka)
Adam Asanow (L) i Zbyszek Moździerski (P)
Adam Asanow (L) i Zbyszek Moździerski (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Blisko rok temu, jeszcze przed premierą krążka "Piersi i przyjaciele 2" deklarowali, że chcą nim "albo zakończyć działalność zespołu Piersi, albo zacząć nowy etap", a decyzję złożyli w ręce fanów.

Wywiady z zespołem Piersi na naszym kanale na YouTube >>

Dziś odpowiedź jest jasna - podczas, kiedy muzycy Piersi gościli w "Muzycznej Jedynce" , licznik odtworzeń klipu do piosenki "Bałkanica" przekroczył 36 milionów. Zespół także bardzo dużo koncertuje, ale co jakiś czas ze strony fanów lub krytyków pada pytanie czy uda im się powtórzyć "bałkański" sukces? Nagrać kolejny wielki hit?

- Pracujemy nad nowym materiałem, natomiast nie chodzi o to, by ścigać się z samymi sobą, nie w tym rzecz. Najważniejszą miarą w produkcji piosenek jest to, czy finalny efekt nam się podoba. Jeśli tak, jesteśmy spełnieni - powiedział w Jedynce wokalista Adam Asanov .

Basista Zbyszek "Dziadek" Moździerski dodał, że obok piosenek z pozytywnym przesłaniem Piersi kontynuują pracę nad tekstami publicystycznymi. - Zobaczymy czy nasz gust jest taki, jak gust słuchaczy. Tylko na to liczymy namawiając naszą muzyką do wartości pozytywnych, ale też poruszając ważne problemy społeczne - twierdzili zgodnie muzycy.

Piersi nominowane do SuperJedynek >>>

A w jakim klimacie jest nowy utwór - "07 zgłoś się" - który zespół Piersi zaprezentował w Jedynce? Szczegóły w rozmowie Zbigniewa Krajewskiego.

/

"Muzyczna Jedynka" od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piersi płyta

Czytaj także

Piersi wydają nową płytę. Pierwszą i ostatnią bez Pawła Kukiza?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 18:01
- Chcemy tą płytą albo zakończyć działalność zespołu Piersi, albo zacząć nowy etap. To będzie zależało od fanów zespołu i ich odpowiedzi na pytanie, czy da się tego słuchać - mówił w "Muzycznej Jedynce" Zbigniew Moźdierski, basista zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piersi i przyjaciele 2". Bałkańskie rytmy, góralska nuta i ostre gitary

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:48
- Zespół Piersi nigdy nie zamykał się w jakiejś konkretnej stylistyce. Dla jednych był to zespół punkowy i rzeczywiście jest dużo takich utworów. Nie zapominajmy jednak o innych, takich jak "Hela" czy "Zośka", które z punk rockiem nie mają nic wspólnego - mówił w Jedynce Adam Asanow w związku z premierą płyty "Piersi i przyjaciele 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Brathanki "Mamo, ja nie chcę za mąż"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 17:38
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 5 maja w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia kultowej grupy bluesowej na jednej płycie. Kasa Chorych i Orla

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 02:31
Michał Kielak, grający na harmonijce, przyznaje, że wchodząc do studia miał inne wyobrażenie co do płyty "Orla" Kasy Chorych. Ostatecznie dobrze się stało i jest to zasługą muzyków, występujących na płycie. O pracy nad albumem rozmawialiśmy w "Rockowym powierniku".
rozwiń zwiń