Maria Szabłowska o Eurowizji 2014: nie spodziewaliśmy się tak dobrego przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 20:02
- Nastroje w naszej ekipie są bardzo dobre! To naprawdę sukces, że weszliśmy do finału - relacjonuje dziennikarka radiowej Jedynki z Kopenhagi. Maria Szabłowska ujawnia, kto jest wymieniany wśród faworytów 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, którego finał odbędzie się już w sobotę 10 maja.
Audio
  • Maria Szabłowska o konkursie półfinałowym i faworytach 59. Konkursu Piosenki Eurowizji (Muzyczna Jedynka)
  • Opinie Polaków o Eurowizji i utworze "My Słowianie" (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Klepko, czyli Cleo na konferencji prasowej artystów zakwalifikowanych do finału Konkursu Piosenki Eurowizja 2014
Joanna Klepko, czyli Cleo na konferencji prasowej artystów zakwalifikowanych do finału Konkursu Piosenki Eurowizja 2014Foto: Andres Putting (EBU)/eurovision.tv/mat. prasowe

Dziennikarka muzyczna Jedynki opowiada, że podczas drugiego półfinału, w którym udział brali przedstawiciele Polski, hala wypełniona była po brzegi i z reakcji 11 tysięcy widzów od razu można było wyczytać przyjęcie poszczególnych piosenek. - Odzew na "My, Słowianie" był wspaniały, znakomity wręcz - podkreśla w "Muzycznej Jedynce" .

Donatan i Cleo w radiowej Jedynce: odczuwamy ciężar odpowiedzialności >>

Maria Szabłowska przypomina jednak, że o wyniku finału zadecydują nie tylko głosy publiczności, ale i krajowych komisji jurorskich. - Nie sądzę, by wygrała przedstawicielka Austrii Conchita Wurst. Moimi faworytami są oczywiście Donatan i Cleo , ale mogę powiedzieć, że tu najczęściej wymieniana jest Szwedka Sanna Nielsen oraz znany słuchaczom Jedynki Aram Mp3 z Armenii - zdradza dziennikarka.

Aram Mp3 w radiowej Jedynce: mam nadzieję, że wygram Eurowizję >>

Jak swoją porażkę przeżyła reprezentacja Irlandii, która nie dostała się do finału? Zapraszamy do wysłuchania całej relacji Marii Szabłowskiej, która opowiedziała także o technicznych szczegółach realizacji widowiska.

Finałowy koncert 59. Konkursu Piosenki Eurowizji rozpocznie się w sobotę 10 maja o godz. 21.00. W składzie polskiego jury jest dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke .

/

(asz)

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
szeleszczyciel2014-05-11 23:57 Zgłoś
Czekaj, czekaj.. Coś tu się nie zgadza; "Cleo" i "Donatan", to jakieś zagraniczne imona męskie, tak? Tak. To znowu dwóch chłopów (chyba z USA) przebrało się za baby, nauczyło się telewizyjnego polskiego i wykrzykiwało skacząc. Kilka lat temu, kiedy ostatni raz oglądałem tę imprezę, Polska wystawiła takiego dużego blondyna bez brody i w długiej sukni, nazywał się on jakoś tak... "Jezos Dzie", czy coś. On, w odróżnieniu od tych dwóch, nie umiał po polsku ani słowa i śpiewał też po angielsku. Pochodził z USA. Mnie wtedy, pamiętam, od posłuchania tego jego śpiewania jakieś pryszcze obsypały nazajutrz i przez długie lata nie słuchałem tego widowiska. Wszystko jedno, "Jezos Dzie" przepadł, chyba na zawsze wrócił do Stanów. Natomiast tych dwóch teraz zrobiło znów Polsce nieprzyjemny żart. To karykatura naszej sztuki ludowej i do tego jeszcze zajawka łajdactwa; te cycki na wierzchu - zachęta dla bogatych Niemców, Amerykanów, Chińczyków... Wolałbym, żeby Polska już nigdy w tym czymś nie brała udziału. Słowiańskość, to nie jest to! To, to jest taki anglosaski folwark.
romanjanmaciejewski@gmail.com2014-05-10 10:16 Zgłoś
ścisły finał odpada, fajna, ale piosenka bez wyraźnego refrenu nie ma szans.

Czytaj także

Donatan i Cleo w finale Eurowizji! "Odczuwamy ciężar odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 08:00
- Zostaliśmy powołani do broni i mamy zamiar godnie reprezentować Polskę, pokazać z jak najciekawszej i najbardziej kolorowej strony nasz folklor - kilka tygodni temu zapewniali w radiowej Jedynce autorzy utworu "My Słowianie". W sobotę 10 maja wykonają go podczas finału Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aram Mp3: mam nadzieję, że wygram Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 19:11
- Nawet jeśli nie zdobędę pierwszego miejsca, to zaśpiewam w ten sposób, że mój utwór pozostanie w ludzkich sercach. Właśnie to nazywam zwycięstwem - powiedział w radiowej Jedynce Aram Sargsyan, który będzie reprezentował Armenię podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trio Elaiza: nie zamierzamy wygrać Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 13:28
- Bardziej zależy nam na zaprezentowaniu naszej muzyki w Europie - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Elżbieta Steinmetz, liderka muzycznego trio Elaiza, które będzie reprezentowało Niemcy na Konkursie Eurowizji w Kopenhadze.
rozwiń zwiń