Maria Szabłowska o Eurowizji 2014: nie spodziewaliśmy się tak dobrego przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 20:02
- Nastroje w naszej ekipie są bardzo dobre! To naprawdę sukces, że weszliśmy do finału - relacjonuje dziennikarka radiowej Jedynki z Kopenhagi. Maria Szabłowska ujawnia, kto jest wymieniany wśród faworytów 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, którego finał odbędzie się już w sobotę 10 maja.
Audio
  • Maria Szabłowska o konkursie półfinałowym i faworytach 59. Konkursu Piosenki Eurowizji (Muzyczna Jedynka)
  • Opinie Polaków o Eurowizji i utworze "My Słowianie" (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Klepko, czyli Cleo na konferencji prasowej artystów zakwalifikowanych do finału Konkursu Piosenki Eurowizja 2014
Joanna Klepko, czyli Cleo na konferencji prasowej artystów zakwalifikowanych do finału Konkursu Piosenki Eurowizja 2014Foto: Andres Putting (EBU)/eurovision.tv/mat. prasowe

Dziennikarka muzyczna Jedynki opowiada, że podczas drugiego półfinału, w którym udział brali przedstawiciele Polski, hala wypełniona była po brzegi i z reakcji 11 tysięcy widzów od razu można było wyczytać przyjęcie poszczególnych piosenek. - Odzew na "My, Słowianie" był wspaniały, znakomity wręcz - podkreśla w "Muzycznej Jedynce" .

Donatan i Cleo w radiowej Jedynce: odczuwamy ciężar odpowiedzialności >>

Maria Szabłowska przypomina jednak, że o wyniku finału zadecydują nie tylko głosy publiczności, ale i krajowych komisji jurorskich. - Nie sądzę, by wygrała przedstawicielka Austrii Conchita Wurst. Moimi faworytami są oczywiście Donatan i Cleo , ale mogę powiedzieć, że tu najczęściej wymieniana jest Szwedka Sanna Nielsen oraz znany słuchaczom Jedynki Aram Mp3 z Armenii - zdradza dziennikarka.

Aram Mp3 w radiowej Jedynce: mam nadzieję, że wygram Eurowizję >>

Jak swoją porażkę przeżyła reprezentacja Irlandii, która nie dostała się do finału? Zapraszamy do wysłuchania całej relacji Marii Szabłowskiej, która opowiedziała także o technicznych szczegółach realizacji widowiska.

Finałowy koncert 59. Konkursu Piosenki Eurowizji rozpocznie się w sobotę 10 maja o godz. 21.00. W składzie polskiego jury jest dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke .

/

(asz)

Czytaj także

Donatan i Cleo w finale Eurowizji! "Odczuwamy ciężar odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 08:00
- Zostaliśmy powołani do broni i mamy zamiar godnie reprezentować Polskę, pokazać z jak najciekawszej i najbardziej kolorowej strony nasz folklor - kilka tygodni temu zapewniali w radiowej Jedynce autorzy utworu "My Słowianie". W sobotę 10 maja wykonają go podczas finału Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aram Mp3: mam nadzieję, że wygram Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 19:11
- Nawet jeśli nie zdobędę pierwszego miejsca, to zaśpiewam w ten sposób, że mój utwór pozostanie w ludzkich sercach. Właśnie to nazywam zwycięstwem - powiedział w radiowej Jedynce Aram Sargsyan, który będzie reprezentował Armenię podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trio Elaiza: nie zamierzamy wygrać Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 13:28
- Bardziej zależy nam na zaprezentowaniu naszej muzyki w Europie - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Elżbieta Steinmetz, liderka muzycznego trio Elaiza, które będzie reprezentowało Niemcy na Konkursie Eurowizji w Kopenhadze.
rozwiń zwiń