Anna Jurksztowicz wraca z nową płytą. "Wyszłam z fonograficznej zapaści"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 17:07
- Obserwowałam, co się dzieje na rynku, ilu jest wspaniałych artystów i czułam, że moja propozycja nie będzie wyjątkowa. Teraz mam przekonanie, że jest ona ciekawa. Dlatego nagrałam ten album - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka, której nowa płyta "Poza czasem: Muzyka duszy" trafiła dziś do sklepów.
Audio
  • Anna Jurksztowicz o płycie "Poza czasem: Muzyka duszy" (Muzyczna Jedynka)
Anna Jurksztowicz w studiu radiowej Jedynki
Anna Jurksztowicz w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Album jest efektem jej współpracy z producentem muzycznym z Kalifornii Thomasem Barquee. W nagraniach towarzyli jej muzycy, którzy pracują w USA. Byli wśród nich Rosjanie, Hindusi, Amerykanie i Niemcy. - Dokonałam cudu, bo przekonałam ich, by w utworze "Poza czasem", który promuje płytę zaśpiewali chórki po polsku - przyznała Anna Jurksztowicz .

W rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem piosenkarka tłumaczyła, że przy tym projekcie musiała sięgnąć po zagranicznych muzyków. - Dla nich to było bardzo proste granie. Wymagało od nich jedynie pozbycia się przekonania, że są wirtuozami. Rodzimi muzycy chyba nie są na to jeszcze gotowi - przyznała artystka. Jej zdaniem taka postawa wynika z kompleksów. - Też taka jestem. Uczę się być skromniejszą - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce".

/

Anna Jurksztowicz największą popularność zdobyła w latach 80. XX wieku, lansując takie przeboje, jak: "Diamentowy kolczyk", "Hej Man!", czy "Stan pogody". Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali telewizyjnych m.in.: "Kingsajz", "Czułość i kłamstwa", "W pustyni i w puszczy", "Na dobre i na złe", "Ranczo".

Wspominała w Jedynce, że na początku swojej kariery tworzyli dla niej wybitni kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Jacek Cygan . - Wystarczyło wyjść na scenę i zaśpiewać - uśmiechała się piosenkarka. Jak tłumaczyła, w tamtych czasach było niewielu wykonawców, którzy sami sobie pisali, a teraz ten rynek się rozwinął. - Poczułam się pewniej i zaczęłam też pisać swoje rzeczy - podsumowała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj/kd

Czytaj także

"Budzik" budzi do życia - koncert w gwiazdorskiej obsadzie!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 14:21
- Kiedy stałem na scenie i miałem za sobą chór znakomitych artystów, oni dodawali mi siły. Myślę, że dodają też siły lekarzom i wszystkim pracującym w Klinice "Budzik" - mówił o niezwykłym koncercie Jacek Cygan. Wydarzenie, któremu patronuje Polskie Radio, w czasie Świąt Wielkanocnych pokaże Telewizja Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzesimir Dębski czeka na teksty do swoich kompozycji. "Ludzie, bierzcie się do roboty!"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 18:58
Bohater jedynkowego "Weekendu z gwiazdą" opowiedział na naszej antenie historie powstawania muzyki do piosenek, które stały się wielkimi przebojami - jak "Dumka na dwa serca" czy "Czas nas uczy pogody", ale także wystosował szczególny apel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: jesteśmy zbyt fajni, by być niegodziwcami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 13:29
- Mówi też o tym filozofia jogi. Nie jestem jest fanatyczną wyznawczynią, ale korzystam z możliwości, które oferuje ludzkości - przyznała w radiowej Jedynce piosenkarka, która wraca muzyczną scenę z płytą "Poza czasem: Muzyka duszy".
rozwiń zwiń