Basista Krzysztof Ścierański: płyta "Night Lakes" przypomina mi młodość

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 03:42
- W pewnym wieku wraca się do niej częściej - powiedział w "Muzycznej Jedynce" słynny basista. Jego najnowszy album wydało Polskie Radio.
Audio
  • Krzysztof Ścierański o płycie "Night Lakes" (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Ścierański
Krzysztof ŚcierańskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

>>>Kup album "Night Lakes" w sklepie Polskiego Radia

O Krzysztofie Ścierańskim można powiedzieć, że jest "legendą polskiego basu". - Trochę jak zabytek lub eksponat muzealny - śmieje się muzyk. W swojej karierze współpracował m.in. z Johnem Porterem przy płycie "China Disco". - Pamiętam, że do studia wchodziliśmy przez okno, ale to były inne czasy. Byliśmy młodzi i wiele rzeczy, które dziś są już niemożliwe, wówczas były na porządku dziennym - wspomina.

Nagrał również kilka płyt z Grzegorzem Ciechowskim . - Jestem dumny z tego, że uczestniczyłem w nagraniach fantastycznego artysty, który był wielokrotnym laureatem różnych nagród. Nagrywał również płyty kultowe, np. "Piejo kury, piejo" - opowiada muzyk w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Wywiady z gwiazdami - odwiedź kanał Polskiego Radia w serwisie YouTube >>>

Ścierański zapewniał, że mimo tych doświadczeń nadal czuje się młodo, jakby miał 17 lat. - Los uśmiechnął się do mnie po raz kolejny i chyba jestem szczęściarzem: nagrywam płyty, jeżdżę na rowerze, cieszę się dobrym zdrowiem - opowiadał Krzysztof Ścierański.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

fot.

Będąc basistą, swoją najnowszą płytę "Night Lakes" nagrał jednak jako gitarzysta solowy. Na albumie pojawia się wielu znakomitych artystów, w tym m.in. Grażyna Łobaszewska, która wykonuje utwór "Ołów". - Tę piosenkę napisałem wspólnie z Jankiem Wołkiem specjalnie dla niej - podkreślił muzyk.

Jakie są najbliższe plany Krzysztofa Ścierańskiego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!
sm/tj

Czytaj także

Każdy może zagrać z Ericem Burdonem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 08:00
W tym roku we Wrocławiu odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Gwiazdą będzie m.in. były lider słynnej grupy The Animals.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testosteron życiowym napędem i siłą Dża Dża Binks

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 04:11
- Dla chirurga 35-55 lat to najlepszy okres, bo nauczył się, wydoroślał, zmądrzał, nabrał doświadczenia, jest w pełni ukształtowanym lekarzem. Potem może trochę opadają siły, dochodzi do tego zespół wypalenia zawodowego, ale te 20 lat warto dobrze przeżyć - poleca Maciej Świtoński, lekarz i lider zespołu Dża Dża Binks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Waters i biografia, która pokazuje więcej, niż tylko Pink Floyd

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 21:04
Książka Dave'a Thompsona "Roger Waters. Człowiek za murem" to pierwsza pełna biografia członka kultowego zespołu. Dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki Zbigniew Krajewski podkreśla jej znaczenie dla zrozumienia twórczości Watersa i całego zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piersi: rozważamy powołanie Projektu Bałkanica

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 08:20
- Dostajemy mnóstwo wiadomości, w których ludzie proszą, by kontynuować ten nurt, ale Piersi nie są zespołem bałkańskim. Zastanawiamy się więc czy nie powołać do życia projektu, do którego moglibyśmy zaprosić naszych przyjaciół - rdzennych muzyków bałkańskich - mówili w radiowej Jedynce członkowie zespołu Piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz wraca z nową płytą. "Wyszłam z fonograficznej zapaści"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 17:07
- Obserwowałam, co się dzieje na rynku, ilu jest wspaniałych artystów i czułam, że moja propozycja nie będzie wyjątkowa. Teraz mam przekonanie, że jest ona ciekawa. Dlatego nagrałam ten album - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka, której nowa płyta "Poza czasem: Muzyka duszy" trafiła dziś do sklepów.
rozwiń zwiń