Łzy: większość osób wciąż kojarzy nas z dawnymi przebojami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 08:00
- Tamte piosenki były często grane w różnych miejscach i w związku z tym dotarły do tzw. świadomości słuchaczy. Teraz staramy się korzystać z każdej okazji, by prezentować nasz najnowszy materiał - mówił w radiowej Jedynce Arek Dzierżawa, basista zespołu Łzy.
Audio
  • Zespół Łzy o płycie "Zbieg okoliczności" (Muzyczna Jedynka)
Członkowie zespołu Łzy w studiu radiowej Jedynki
Członkowie zespołu Łzy w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/PR

Ten nowy materiał nosi tytuł "Zbieg okoliczności" i ukazał się pod koniec marca. Szóstą studyjną płytę zespołu promuje m.in. singiel "Ogród naszych dni", niedawna Piosenka dnia Jedynki. Wiele okazji, żeby zaprezentować wszystkie 15 piosenek z nowego albumu, muzycy będą mieli podczas koncertów.

Łzy z nową płytą wracają do korzeni >>>

- Najbliższe dwa miesiące, czyli czerwiec i lipiec mamy praktycznie zajęte w każdy weekend. Trochę terminów zostało jeszcze w sierpniu i we wrześniu, ale myślę, że to też się powypełnia i będziemy w pracy cały sezon letni –  zdradził Adrian Wieczorek.

Na płycie "Zbieg okoliczności" w zespole Łzy debiutuje wokalistka Sara Chmiel. Jak sama przyznaje, zastąpić Anię Wyszkoni nie jest łatwo. - Kiedyś zastanawiałam się nad tym wszystkim z perspektywy osoby, która jest fanem danego zespołu i nagle w tym zespole zmienia się wokalista. Stwierdziłam, że na początku na pewno ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do tej sytuacji. Wydaje mi się jednak, że w zespole nie chodzi o to, kto stoi na froncie, ale jaki przekaz niesie on w swoich tekstach i muzyce. Uważam, że Łzy bronią się tym najbardziej - podkreślała piosenkarka.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Jak Sara Chmiel trafiła do zespołu, dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg/ag


Czytaj także

Łzy z nową płytą wracają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 16:04
25 marca na rynku ukaże się album grupy Łzy zatytułowany "Zbieg Okoliczności". To już siódmy album na koncie Łez i - jak zapewniają muzycy - będzie zupełnie nową jakością w ich wykonaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy Miąższu prezentują drugi album. Czy protest song zaprowadzi ich do nieba?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 09:00
- Bardzo się cieszymy, że za każdym razem, gdy ktoś mówi o naszej płycie, po prostu wypowiada słowa "Stop GMO". Skoro mogliśmy wybrać na tytuł płyty każde słowo lub zdanie, to wybraliśmy coś, co ma znaczenie - o nowym krążku zespołu Miąższ mówi wokalistka grupy Joanna Ewa Zawłocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piersi: rozważamy powołanie Projektu Bałkanica

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 08:20
- Dostajemy mnóstwo wiadomości, w których ludzie proszą, by kontynuować ten nurt, ale Piersi nie są zespołem bałkańskim. Zastanawiamy się więc czy nie powołać do życia projektu, do którego moglibyśmy zaprosić naszych przyjaciół - rdzennych muzyków bałkańskich - mówili w radiowej Jedynce członkowie zespołu Piersi.
rozwiń zwiń